Latvijā tāpat kā citviet pasaulē arvien aktuālāki kļūst droni jeb bizpilota lidaparāti. Tie ne tikai filmē un fotografē, bet arī glābj, dzēš, meklē un visādi citādi piedalās mūsu ikdienas dzīvē. Daži pasaulē patiešām ievērojami droni top arī Latvijā un kas ir ne mazāk būtiski – pie mums ir arī gana attīstīta dronu sacensību kultūra. Kā notiek sacensību lidojumi dronu pasaulē, kā tos iespējams vadīt galvu reibinošā ātrumā un kāpēc braucienu ar dronu sacensību trasē mēdz salīdzināt ar braukšanu F1 sacīkšu trasē, raidījumā Zināmais nezināmajā stāsta biedrības “Drone racing Latvia” dibinātājs, dronu pilots Āris Muitnieks un dronu pilots Pasaules čempionāta 3.vietas ieguvējs Kārlis Gross.

Noteikumi, kas jāņem vērā, lidojot ar dronu

Ja pirms gadiem piecdesmit bērni sapņoja virs māju jumtiem ieraudzīt apaļīgu lidojošu tēvoci, kas čiepj smalkmaizītes no sestā stāva palodzes, tad tagad Karlsonu ir izkonkurējuši realitātē ienākušie droni, kas ir gan lielu, gan mazu ļaužu izklaide. Bet,lai neiekultos nepatikšanās un padarītu dronu vadīšanu par drošu izklaidi, ir jāņem vērā vairāki noteikumi un ar tiem iepazīstina „Civilās aviācijas aģentūras” Bezpilota gaisa kuģu drošuma nodaļas vecākais inspektors Ilmārs Ozols.

Šobrīd notiek arī darbs pie „ Civilās aviācijas aģentūras” mājas lapas izstrādes, kur būs redzami konkrēti objekti un ielas, kur nedrīkstēs lidot ar droniem, tāpat šī gada laikā būs arī izmaiņas noteikumos.