Latvijas delegācija nule kā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Tas nozīmē, ka noslēdzies laikietilpīgs process, kura ietvaros tika pētīts un vētīts, vai un ar ko Grobiņa var būt nozīmīga pasaules kontekstā. Par to, visā šajā procesā noskaidrots, ko esam uzzinājuši par vikingiem Latvijās teritorijā un kāpēc ir svarīgi iekļaut Grobiņas arheoloģisko ansambli UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ilze Švarca, arheologs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Juris Urtāns un Grobiņas tūrisma kluba „Oga” projektu vadītāja un UNESCO pieteikuma izstrādātāja Ilze Kārkliņa.

Kultūras priekšmetu digitalizācijas iespējas

Daudziem no mums pētniecības vai vienkārši intereses nolūkos būs bijusi vēlme pāršķirt lapas pagājušā gadsimta vai vēl senākiem preses izdevumiem. Tas ir iespējams! Brīdī, kad liekas, ka digitalizācija pārņem pilnībā mūsu ikdienu, tieši jaunākās tehnoloģijas palīdz arī šodien lasīt par to, kas bija modē un kas nebija atļauts agrāk. Par kultūras priekšmetu digitalizācijas iespējām un procesu stāsta Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla, kā arī uzņēmuma "Fitek" Digitalizācijas nodaļas un produktu vadītājs Andis Gulbis.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā kultūras digitalizācija uzsākta jau 2000. gadā, bet pēdējo desmit gadu laikā uzņemti vēl lielāki apgriezieni. Tas ļauj kultūras mantojumu gan ilgāk saglabāt, gan padarīt pieejamāku Latvijas reģionos un ārvalstīs.