Pēc klausītāju lūguma skaidrojam, kā vēja parki ietekmē dzīvo dabu un cilvēku. Pētījumu šajā jomā kļūst arvien vairāk, tam klāt nāk asās diskusijas par vēja parku izbūvi iekšzemes teritorijās. Kas atklāts un izpētīts par putnu un sikspārņu migrāciju? Vai vēja parki jūrā ietekmē jūras dzīvniekus un kā ir ar pašu cilvēku?
Raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro Latvijas Universitātes vadošais pētnieks, Latvijas ornitoloģijas biedrības padomes loceklis Jānis Priednieks, sikspārņu eksperts, biologs Viesturs Vintulis un Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
---Piemēra pēc izmantošu Franciju, kas tagad visādi ,,sprēgā'' pretī Trampam un kaitina viņu. Kāpēc? Tapēc ka atjaunojamā enerģija vieņiem ir 15% , bet strāvu ražo 56- 58 kodolreaktori, ir 4 atomzemūdenes ar stratēģiskajiem kodolieročiem un 100 lidmašinas ar taktiskajiem kodolieročiem. Tas jūtami atšķiras no kopējās ES zaļās politikas un tagad mēs to sākam manīt. Plus vēl MI sammits, kas tur notiek šobrīd.
- sakot ar Iriju kur atseviskas putnu sugas ir iznikusas par 75% unBrsele ir uzsakusi soda procesu
- Norvegija brezkopjiem valdib spiet kompenset zemelbriezu gnibu udumu jo 2-3km nav izmantojami
- Bavarija no majam nedrikst but par 10 rizem no tuvakam majam
- Sparnu trums sasnied lid 300km/h un pledojot atdlas ledusgabali kas lido kilometriem talu
Latvija ir loti loti slikti normativi un faktiski nav predets ekspluatcijas laika limits un slegsana
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X