Pirmā cilvēka misija uz Marsa nāk aizvien tuvāk. Jaunos pētījumos tiek meklēti veidi, kā cilvēkam izdzīvot šajā nemīlīgajā Sarkanās planētas pasaulē. Kā pirmie cilvēki uz Marsa elpos, ko ēdīs un vai tiks atpakaļ mājās?

Šo aizraujošo tematu raidījumā Zināmais nezināmajā apspriežam kopā ar IT speciālistu un astronomijas amatieri Raiti Misu.

Raidījuma gaitā arī stāsts par Marsa un marsiešu atveidi kinomākslā.

Satraukts radio reportieris stāsta, kā no Marsa atlidojošiem kuģiem parādās uz trim kājām esoši agregāti, kas uzbrūk Zemei. Šī Orsona Velsa iestudētā radio izrāde izraisīja patiesu paniku iedzīvotāju vidū vairākās ASV pilsētās. Pēcāk dramaturgu kritizēja par pārlieku reālu citplanētiešu atainojumu, taču ar šo pārraidi Orsons Velss kļuva slavens. Šī radiopārraide tika iestudēta pēc 1898. gadā iznākušās zinātniskās fantastikas grāmatas „Pasauļu karš”, ko toreiz sarakstīja birtu rakstnieks Herberts Džordžs Velss. Taču arī kinopasaulē ne reizi vien ir veidoti darbi pēc šī romāna. Par to Zināmais nezināmajā stāsta kinoapskatnieks, platformas „Kino Kults” izveidotājs Sergejs Timoņins.

Ne pārāk augstu tika vērtēta arī 1979. gadā franču uzņemtā versija – filma „ Žandarms un marsieši” ar izcilo komiķi Luiju de Finesu galvenajā lomā. Tur viņa atveidotais inspektors Krušo cīnās ar marsiešiem, kuri izskatās kā cilvēki, jo tādējādi marsieši maskējas, iemiesojoties cilvēka ādā. Vienīgā atšķirība, kā var noteikt, ka tas ir marsietis, ir viņam pieskaroties.

Jautāts par, viņaprāt, labāko Marsa atveidi kinomākslā, Sergejs Timoņins atkārtoti uzteic 2015. gadā uzņemto filmu „Marsietis” – stāstu par NASA astronautu, kurš cenšas izdzīvot uz šīs planētas.