Biedrība “Zaļā brīvība” sākusi jaunu akciju par ātro modi. Tās mērķis ir likt aizdomāties ikvienam Latvijā par saviem apģērbu iegādes paradumiem, lai mazinātu negatīvu ietekmi, ko videi un cilvēkiem citviet pasaulē radām ar savām pirkumu izvēlēm. Raidījumā Zināmais nezināmajā par projektu stāsta tā pārstāve Dace Akule un projekta brīvprātīgā - Ingrīda Strazdiņa.

"Projekta doma, lai cilvēki padomā, kā izvēlas apģērbus iepirkt un ko ar tiem dara, kad apģērbi nav vajadzīgi," skaidro Dace Akule.

Tas ir aicinājums paskatīties piecu apģērbu birciņās, lai saprastu no kurienes auduma sastāvdaļas, kur tas ražots, un uzdot sev jautājumu, pēc kādiem kritērijiem izvēlos apģērbus, ko lieku pie savas ādas, kas aktīvi uztver kairinājumus

Projekts arī mudina aizdomāties, kādas pasaules malās mūsu paradumam ātri kaut ko iepirkt un izmest ir konkrētas negatīvas sekas videi un sabiedrībai.

Modes industrija šobrīd jau piedzīvo ievērojamas pārmaiņas, jo aizvien vairāk cilvēku pasaulē sāk pārdomāt un mainīt savus patēriņa paradumus un pērk apģērbu retāk, met ārā mazāk un meklē kvalitāti nevis kvantitāti. Kāpēc un cik aktīvi šajā jomā esam mēs Latvijā?