Aļģes ir ne tikai noderīga izejviela medikamentiem, pārtikas piedevām vai skaistumkopšanas līdzekļiem, bet arī resurss notekūdeņu attīrīšanai. Izrādās, ka aļģes lieliski spētu sadalīt notekūdeņos atrodamos organiskos savienojumus un kāri "apēstu" arī fosforu un slāpekli. Eksperimenti ar aļģēm notiek jau vairākus gadu desmitus, un arī Latvijas zinātnieki turpina izzināt aļģu sniegtās iespējas,

Par iespējām un izaicinājumiem notekūdeņu attīrīšanā, izmantojot aļģes, stāsta Rīgas Tehniskās universitātes ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks, doktorantūras students Aigars Lavrinovičs.

Šodien pievēršamies arī ķīmijai un noskaidrojam, kā ķīmiķi visā pasaulē un arī tepat Latvijā meklē alternatīvas videi draudzīgiem risinājumiem. Kuri ir tie savienojumi un vielas, kuru aizvietotājus atrast ir izdevies, bet kur arvien jāizmanto "sliktā" ķīmija, skaidrojam kopā ar LU Ķīmijas fakultātes vadošo pētnieku un RSU Cilvēku fizioloģijas un bioķīmijas katedras lektoru Eduardu Baķi.