2021. gadu pasaule aizvadīja cīņā ar Covid-19 pandēmiju un ik pabrīdim noliekot malā citus samilzušus un būtiskus jautājumus, tostarp vides problēmas. Mežu ugunsgrēki un aizvien sarūkoši lietusmeži, klimata neizpildītie "mājasdarbi" un ES biotopu stāvoklis Latvijā, piemēslota Baltijas jūras piekraste un dārzos sirojoši lāči. Kas ir gada top notikumi dabā un vides aizsardzībā, vērtē Pasaules Dabas fonda priekšsēdētājs Uģis Rotbergs, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns un Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme.

Atskats uz dabas tematikai veltītajiem sižetiem raidījumā

Ja par atskaiti ņemam kalendāro gadu, tad putnu gads parastam dabas vērotājam nevis sākas, bet šādā sniegotā laikā turpinās ar barotavu ierīkošanu un skatot, kādi spārnoti viesi nāks mieloties pie cilvēka uzklātā galda. Tāpēc kā viena no šī gada pozitīvajām ziņām ir dati par putnu vērotāju aktivitāti, kad cilvēki tika aicināti piedalīties akcijā „Ziņo par putniem dārzā”.

Latvijas ornitoloģijas biedrībā tika saņemti visvairāk ziņojumu piecu gadu laikā, kopš akcija norisinās. Visbiežāk ziņots par tādām sugām, kā lielā zīlīte, zilzīlīte un lauku zvirbulis. Turklāt astoņos dārzos novērotas 57 laukirbes, kuras šogad bija ieceltas Gada putna godā.