21. gadsimtā cilvēku saziņai radušies jauni ceļi un iespējas digitālajā pasaulē – medicīnā, zinātnē, ražošanā un pat klientu apkalpošanā sastopami roboti un tehnoloģijas. Tā vien šķiet, tas padara mūsu dzīvi ērtāku, vieglāku, bet, vai to izjūtam arī mūsu mājokļos?

Māja, kas gudrāka par saimnieku – vai tas ir iespējams? Māja, kas regulē klimatu telpās, apgaismojumu, sniedz papildus drošību, atpazīst tavu balsi, seju un paveic apnicīgos mājas darbus tavā vietā? Vai tā ir realitāte vai vēl joprojām tikai fantāzija? Kādus risinājumus gudrākām mājām šobrīd piedāvā tehnoloģiju tirgus un ko varam gaidīt nākotnē, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro "Lattelecom" elektrības pakalpojuma "tet" vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns un tehnoloģiju eksperts Reinis Zitmanis.

"Gudrā domāšana attīstās jau gadiem Latvijā. Vismaz viena vieda ierīce mājās ir katram – ir viedie televizori, veļas mašīnas, trauku mazgājamās mašīnas. Tā par pirmo soli vieduma pasaulē esam parūpējušies," uzskata Artūrs Pielēns-Pelēns. "Jautājums, cik viedi vēlamies būt, cik lielā mērā vēlamies, lai ierīces darbojas fonā un brīžiem pieņem lēmumus bez saimnieka ziņas un cik mēs paši vēlamies visu kontrolēt."

"Māja ir vieda tik, cik vieds ir tās saimnieks. Mums patīk komforts un kontrole un pirmā vieduma daļa, kas nāk mūsu mājokļos, ir saistīta ar savienotām elektroierīcēm," bilst Reinis Zitmanis.