Kopš cilvēks pieradināja dzīvniekus, viņš ir arī kļuvis noteicējs par dzīvnieku vairošanos. Ar mākslīgo apaugļošanu, partnera "piemeklēšanu" un arī vairošanās instinkta apturēšanu cilvēks ir iemanījies mājas dzīvnieku skaitu regulēt. Pētījumi liecina, ka tam var būt ietekme uz mūsu mīļdzīvnieku - suņu un kaķu - veselību. Par mājdzīvnieku reproduktīvo veselību un cilvēka lomu tajā saruna ar veterinārārstēm Marinu Matuseviču un Ilzi Pētersoni.

Mūsdienu medicīna paredz vairākus veidus, kā dzīvnieka saimnieks sadarbībā ar veterinārārstu var izvēlēties piemērotāko variantu, lai ierobežotu dzīvnieka pēcnācēju skaitu vai tieši otrādi - sekmētu pēcnācēju radīšanu. Suņu un kaķu saimniekiem jau būs pazīstami tādi vārdi kā kastrācija un sterilizācija, arī hormonālie preparāti, mākslīgā apsēklošana. Šiem paņēmieniem ir gan savas priekšrocības, kā arī ēnas puses, ko apliecina dažādi pasaulē veiktie pētījumi.

Raidījumā ievadā zinātnes ziņas. Šoreiz stāsti par Visuma dzīlēm - par to, kas kļuvis zināms šobrīd par spilgtiem zvaigžņu rijējiem, kas tiks pilnveidots nākotnē, ja runājam par medicīnu kosmosā, un noskaidrosim, ka zinātnieku gaidas reizēm var izrādīties veltīgas, ja viņi uzzina patiesību par arheoloģiskajiem izrakumiem.