Šķiet nav otras tādas zinātnes nozares, kurā risinājumus un praktisku pielietojumu gaida tikpat dedzīgi, kā medicīnā. Ikviens vēlas būt vesels, ātrāk izveseļoties, ātrāk atklāt saslimšanas un nodrošināt sev nākotni bez liekām raizēm par veselību, un to aizvien labāk palīdz īstenot tieši tehnoloģijas.

Ja salīdzinātu mūsdienu slimnīcu ar to, kurā cilvēki ārstējās pirms simts gadiem, pirmais, ko mēs pamanītu, ir tehnoloģijas. Taču pavisam iespējams, ka vēl pēc simts gadiem ar pārsteigumu raudzīsimies uz to, kādas novecojušas diagnostikas un ārstniecības metodes izmantojam šodien. Medicīnas inženierija ir viena no tām nozarēm, kas attīstās visstraujāk un tāpēc skaidrojam, kā nākotnē roboti, viedierīces un citi mūsdienu tehnoloģiju sasniegumi ļaus mums efektīvāk uzturēt sevi veselu. Raidījuma Zināmais nezināmajā viesi: Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors Modris Greitāns un Latvijas Universitātes doktorante, medicīnas fiziķe un inženiere Marta Laņģe.

"Pārmaiņas, ko ienesīs tehnoloģijas medicīnā – tā būs personalizēta un krietni precīzāka katram cilvēkam," uzskata Modris Greitāns.

Marta Laņģe piekrīt par personalizētās medicīnas attīstību. Viņa arī norāda, ka dažādas tehnoloģijas jau ir ienākušas un attīstās. Daudz atkarīgs no ārsta, cik viņš ir gatavs riskēt un pamēģināt ko jaunu. Tāpat tas atkarīgs no medicīnas iestādes tehniskā personāla intereses par jauno.

Iepirkšanās pieredzes transformācija un veikali nākotnē

Vai atlaides vēl aizvien mudina cilvēkus doties iepirkties un vai nākotnē iepirkšanās aizvien būs reālās dzīves pieredze vai digitālo tehnoloģiju vadīts process? Par transformējošo iepriekšanās pieredzi stāsta Parīzes ELSCA Biznesa skolas profesors Agnis Stibe.

Viņš uzsver, ka nedrīkst aizmirst trijotni – pircējs tirgotājs un ražotājs – viņi visi ir saistīti vienā kopumā un jāatceras, ka cits bez cita nevar iztikt.