Cilvēkam ir milzīga apetīte - ne velti jau vairākas desmitgades zinātnieki un vides organizāciju pārstāvji brīdina, ka dzīvojam, ražojam un patērējam tā, it kā mūsu rīcībā būtu nevis viena planēta, bet vairākas. Šādus apjomus vairākus gadsimtus ir veicinājusi ekonomiskā sistēma, kurā dzīvojam. Ražošanas, iekšzemes kopprodukta un patēriņa pieaugums vēl aizvien tiek saistīti ar vārdu izaugsme, kurai pēc definīcijas vajadzētu mūs padarīt laimīgākus. Taču, vai tiešām mēs esam laimīgāki šādos apstākļos un kā savienot attīstību un ekonomisko stabilitāti ar samērīgāku resursu patēriņu?
Aizvien aktīvāk sevi pasaulē piesaka jauna ekonomikas ideja un kustība, kas mudina politikas veidotājus un arī ikvienu no mums pārskatīt to, vai veids, kādā dzīvojam un attīstāmies ekonomiski, sociāli, politiski un ekoloģiski, patiešām veicina cilvēku labklājību. Kas ir neaugsme, kādas idejas rosina neaugsmes jeb degrowth kustība un kāpēc izaugsme ne vienmēr nozīmē dzīvot labāk, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro vides zinātņu doktors, biedrības "Zaļā brīvība" vadītājs Jānis Brizga un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Elgars Felcis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (3)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X