Covid-19 ierobežojumu atcelšana neviļus liek sabiedrībai atslābt. Taču vai šāds atslābums nozīmē, ka pandēmija ir beigusies. Vai pandēmijas beigas epidemiologu datos sakrīt ar pandēmijas beigām mūsu sajūtās? Kā beidzās mēra epidēmija, spāņu gripa un citas sērgas senatnē, kurš izlēma, ka epidēmija beigusies, un kāpēc un kā mūsdienās nosaka, ka epidēmijas un pandēmijas beigušās, skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūta docente, Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete un epidemiologs Ņikita Trojanskis.
Pandēmijas laiks saasināja spriedzi sabiedrībā
Teju ikvienā draugu, radu, kolēģu lokā ir virmojušas diskusijas par Covid-19 izcelsmi, izpausmēm, ārstēšanu, vakcinēšanos, bet visnežēlīgākā vārdu apmaiņa noteikti notikusi interneta vidē. Vai ir pamats domāt, ka sabiedrība pandēmijas laikā kļuvusi agresīvāka un kā pēc tā?
Agresija allaž bijusi interneta diskusijās, komentāru vietnēs kā viena no galvenajām reakcijām, kas ietver gan dusmas, gan aizvainojumu, netaisnības izjūtu, riebumu, aizkaitinājumu. Covid pandēmija nepašaubāmi bija viens no spēcīgiem palaidējmehānismiem agresijas izpausmēm interneta vidē.
Rīgas Stradiņa universitāte izveidoja digitālo pētniecības rīku „Interneta agresivitātes indekss”, lai noteiktu gan virtuālajā vidē sabiedrības nelāgā noskaņojuma izpausmes, gan arī pētīja, kādi jaunvārdi radās pandēmijas laikā. Par to stāsta Rīgas Stradiņa universitātes profesore un Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
---Uz ziņām par omikronu BA2 šobrīd neviens vairs ,,neklapē ar ausīm.''
---Tukidīds pašlak ir pazīstams nevis ar sava laika mēra aprakstu, bet gan ar kļūdainu jēdziena ,,Tukidīda lamatas'' projicēšanu uz ASV un ĶTR attiecībām, ignorējot kodolieroču klātbūtni tajās attiecībās.
---Pastāv tāds dabas likums, ka noteiktu būtņu suga, tiklīdz rodas iespēja, palielina savu dzīves telpu. Tas attiecas arī uz cilvēku sugu. Šajā nolūkā ,,daba'' uztur spriedzi sugas iekšienē. Kad cilvēcei radīsies iespēja dzīvot kaut kur citur ārpus Zemes, tad visticamāk, radīsies kaut kādi apstākļi, kas stimulēs daļu cilvēces doties prom, gluži kā tas vienmēr bijis līdz šim zināmajā vēsturē.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X