Koki tāpat kā citi augi nav pasargāti no dažādiem kaitēkļiem un slimībām. Birstošas skujas, satrupējusi koksne ir dažas tikai kaites, kas mēdz piemesties Latvijā bieži sastopamajai parastajai priedei. Kā koki paši spēj cīnīties ra šādām slimībām un vaiģenētiķi var nākt talkā, radot izturīgākus kokus, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro Latvijas valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Dainis Ruņģis un šī institūta pētnieks Vilnis Šķipars.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
---Gadsimtu mijā tika radīts kartupelis, kas pats aizbaida kaitēkļus, Kolorādo vaboles ieskaitot. Īpaši nebrīnīšos ja parādīsies priede, kas pati tiek galā ar kaitēkļiem.
---Kur palikusi ĢMO pretinieki, ka viņus vairs nemaz nedzird. Cīnās pret klimata pārmaiņām, vai?
---90to gadu sākumā aizliedza Latvijā ĢMO kokus, kam sastāvā nebija lignīna. Tiem augšanas ātrums bija 1,5 mm diennaktī ar noteikumu, ka temperatūra ir augstāka par 7 C grādiem. Izskatījās tāpat, kā mūsu parastie koki.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X