Raidījumā pievēršamies tematikai, kas pavisam drîz ieskanēsies šī gada labdarības maratonā "Dod pieci!" un tā ir tūlītēja palīdzības sniegšana cilvēkiem, kuri saskārušies ar smagām saslimšanām. Pasaulē ir zināmas vairāk nekā 7000 retas slimības, lielākā daļa no tām ir ģenētiskas. Kā tās atklāj? Kā ārsti un ģenētiķi saliek kopā šo puzli ar simptomiem un ģenētiskām analīzēm, lai atrastu skaidrojumu pacienta stāvoklim? Kā atklāj jaunas slimības un kā tās nosauc, raidījumā Zināmais nezinājamā skaidro Inna Iņaškina, bioloģijas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošā pētniece, un Ieva Mičule, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikas ārste, ģenētiķe.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
---Plākšņu tektoniku ir izraisījis Teijas slīdošais trieciens. Ja tas nebūtu slīdošs vai arī nebūtu vispār, tad viss būtu savādāk.
---Dzīvība ir saistīta ar mūsu visuma tā saucamo smalko regulējumu un antropo principu. Ir nepatverams daudzums visumu multiversā, kam šī smalkā regulējuma nav, bet mēs esam piedzimuši šeit un āmen baznīcā.
---Visticamāk, ka šīs retās diagnozes ir saražojis MI. Jo ir piepildījies pagājušā gadsimta fantastu izdomātā melnās kastes metafora. Kad MI atmiņā ievada datus, tad sasniedzot kaut kādu kritisko robežu sāk veidoties jauni dati. Matemātiķi un informātikas inženieri pagaidām nesaprot kā tas notiek. Iespējams visi dati tiek ātri pārkombinēti ar visiem. Kad šīs diagnozes ir sarazotas tas atliek tikai tās ,,sagremot.''
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X