Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), atzīmējot savu 157. dzimšanas dienu, kā ik gadu šajā laikā, ir apbalvojusi izcilākos zinātniekus gan par ieguldījumu zinātnē, gan par radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju. Tad nu arī mēs raidījuma iepazīsimies ar vienu no šī apbalvojuma ieguvējiem. RTU Gada studentu balvu valorizācijā ir ieguvis RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes pētnieks Jānis Lungevičs. Viņš arī vada RTU metroloģijas laboratoriju.

Balvu Jānis Lungevičs ir saņēmis par aktivitātēm, kas veicina augstskolas un industrijas sadarbību.

"Jebkāda veida aktivitātes, kas veicina RTU ideju un iespēju integrēšanu ražošanas procesos. Sadarbības veicināšana starp universitāti un industriju, lai nebūtu tā, ka akadēmiķi dzīvo savā pasaulē, industrija – savā. Balvas mērķis ir veicināt, lai studenti un pasniedzēji vairāk sadarbotos ar industriju," skaidro Jānis Lungevičs.

Atklāta inovāciju platforma “Demola Latvia” jaunā sezona

Pētniecība, resursu optimizēšana, jaunas tehnoloģijas, prezentēšanas prasmes un veiksmīgs darbs komandā – šos un citus aspektus paver Latvijā jau kādu laiku adaptētā inovāciju platforma “Demola Latvia”.

Aizvien pieaugošais dalībnieku skaits platformā pierāda, ka veiksmīgas idejas izstrādāt un ieviest reālajā dzīvē iespējams arī salīdzinoši īsā laikā. Ko piedāvā “Demola Latvia” un kāpēc tā būtu noderīga dažādām iesaistītajām pusēm?

16. oktobrī atklāta inovāciju platformas „Demola Latvia” jaunā sezona, un tās laikā Latvijas augstskolu studējošie meklēs risinājumus vairāku uzņēmumu definētām problēmsituācijām. Tikšanās reizē Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā top skaidrs, ka „Demola Latvia” konceptu pirms diviem gadiem iedzīvinājusi Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Latvijas Universitāti.

Šobrīd „Demola Latvia” tiek īstenota ar Rīgas Tehniskās universitātes Inovāciju granta studentiem programmas atbalstu. Stāsta programmas projekta vadītāja Liene Briede.

„Demola Latvia” ietver vairākus secīgus soļus, lai šo inovāciju platformu sekmīgi īstenotu, respektīvi, ir jāatrod uzņēmumi, ir jāveic studējošo atlase, pēc tam studējošie jāapvieno grupās, lai viņi varētu sākt darbu pie uzņēmumu definētajām problēmsituācijām. Kā tas viss notiek, plašāk skaidro „Demola Latvia” koordinatore Līga Jupatova.

Vienu  no labākajiem rezultātiem iepriekšējā „Demola Latvia” sezonā uzrādīja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes 3. kursa students Kārlis Reinis Ulmanis, kurš ne vien meklēja risinājumu uzņēmuma „Hansab” problēmsituācijai, bet šobrīd arī strādā, lai risinājumu reāli ieviestu dzīvē.