9. novembrī sāksies pasaules čempionāts šahā. Šķietami tik rāma un mierīga spēle. Divi spēlētāji, viens galds un viens šaha dēlītis. Klusums, miers, nekustīgas pozas stundām ilgi un tomēr – tik daudz uzvaras prieka, sašutuma par zaudējumu, spriedzes, intrigas un kaislību virmo ap šo spēli, jo īpaši mačos, kuros sacenšas izcili prāti un spilgtas personības. Šahs ir spraiga spēle, kas aizrāvusi miljoniem cilvēku pasaulē, daži no tiem ir attīstījuši savus talantus un spējas, lai pierādītu sevi pasaules līmeņa mačos. Maču vēsture ir ne mazāk aizraujoša kā spēle, tāpēc raidījuma iepazīstam leģendārākos šaha meistarus un mačus. Stāsta šaha entuztiasts un zinātājs Andris Tihomirovs.

Mihails Tāls visticamāk ir zināmākais šaha lielmeistars, kurš nācis no Latvijas, taču laiki mainās un šodien slavenāko šaha spēlētāju vidū ir sākumskolas skolēns Miķelis Vingris, kurš aizvadītajā gadā pasaules čempionātā ieguva bronzas medaļu, kā arī šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola, kura no šaha brīvajā laikā ir finanšu ministre. Viņa stāsta par sieviešu šaha turnīriem un čempionātu atmosfēru.

"Psiholoģiskā noturība un domāšanas process ir tas, kas aizrauj un ievelk šaha pasaulē," saka Dana Reziniece-Ozola.

Par Latvijas čempioni šahā viņa kļuva 15 gadu vecumā, 1998. gadā U-18 vecuma grupā viņa izcīnīja Eiropas čempiones titulu un otro vietu pasaules čempionātā. 2001. gadā kļuvusi par lielmeistari, un pārstāvējusi Latvijas izlasi astoņās Pasaules šaha olimpiādēs.