Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 18. līdz 20. jūnijam norisinās nozīmīgs notikums Latvijas zinātnes dzīvē - IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress. Tiešraide no kongresa atklāšanas.

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress ir viens no spilgtākajiem Latvijas Simtgadei veltītajiem notikumiem. Tā galvenā tēma šogad - nākotne un drošība. Kongresa laikā tiksies dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo zinātņu un humanitāro zinātņu pārstāvji.

Ar kongresa norisēm iepazīstina Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, vēsturnieks Vidzemes augstskolas rektors un kongresa satura veidotājs Gatis Krūmiņš.

Agrita Kiopa norāda, ka kongresa ideja ir - savest kopā latviešu izcelsmes zinātniekus un viņu draugus no visas pasaules Latvijas simtgadē. Viena no svarīgākajām diskusiju tēmām - drošības jautājumi.

Vai zinātne ir daļa kultūras, komentē literatūrzinātniece, folkloras pētniece Vaira Vīķe-Freiberga.

Par drošības jautājumiem uzklausām Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jeb "StratCom" direktoru Jāni Sārtu.

Par kongresa nozīmīgumu runā Izglītības un zinātnes ministrs matemātikas doktors Kārlis Šadurskis.

Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Anda Rožukalne skaidro, kāpēc sociālās zinātnes būtiskas sabiedrības drošības nodrošināšanā.

Kā veidojas attiecības starp zinātni un sabiedrību, vērtē Uldis Zariņš, uzņēmuma “Anatomy Next” līdzdibinātājs un produktu menedžeris.

Fiziķis Mārcis Auziņš runā par zinātnieka lomu 21. gadsimta Latvijā.

Viedokli izsaka ārsts, profesors no Teksasas universitātes (ASV) Uģis Gruntmanis un Rīgas Tehniskās universitātes prorektors, inženierzinātņu doktors Tālis Juhna.