10. jūnijs Irbenē bija vēsturiska diena - ar iespaidīgu celtni balsta tornī ar milimetra precizitāti pacelta Ventspils Augstskolas Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra radioteleskopa RT - 32 antena. Iespaidīgā antena sastāv no 20 000 detaļām. Antenas stiprināšana vēl turpināsies, tāpat turpināsies darbi pašā radioteleskopā un pirmos pētījumus ar tās palīdzību plāno uzsākt oktobrī. Antenas apkope nebija veikta kopš tās uzstādīšanas pirms 40 gadiem. Jūlijā plānots uzstādīt otru, tikai mazāku antenu. Līdz šim tik vērienīgi darbi Latvijā veikti pirmoreiz, arī pasaulē tas ir unikāls projekts. Remontdarbi Irbenes radioteleskopma notika trīs gadus, ar mērķi radīt tehnoloģiju, ar kuru palīdzību varētu veikt Eiropas nozīmes zinātnes pētījumus. Raidījumā Zināmais nezināmajā par vērienīgajiem darbiem Irbenē un gaidāmajiem pētījumiem stāsta Ventspils Starptautiskais radio astronomijas centra direktors Valdis Avotiņš.

Pagaidām, kamēr vēl notiek būvdarbi, Irbenes radioastronomijas centrs ir slēgts apmeklētājiem. Bet jau no nākamā gada plānoti četri dažādi piedāvājumi interesentiem.

Sižetā stāsta par Mazo meteorītu muzeju, kas pavisam nesen atvērts Rīgā. Lai arī nosaukums ir Mazais Meteorītu muzejs, tomēr daudzveidības ziņā te ir apskatāma plašākā meteorītu kolekcija Baltijā. Tajā apskatāmi paraugi no lielākās daļas meteorītu klasēm, kas nokrituši visos Zemes kontinentos. Muzeja dibinātājs Kārlis Bērziņš iepazīstina tuvāk ar Marsa „mellenēm”, mēness atlūzām un kolekcijas lepnumu - Latvijā nokritušiem meteorītiem.