Turpinot iepazīt iespaidīgās viduslaiku katedrāles, šoreiz pakavēsimies pie arhitektūrā, mākslā un mūzikā izmantotajiem simboliem, kā arī sadzīves paradumiem un ieražām šajos senajos dievnamos. Stāsta vēstures zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Andris Levāns un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors profesors un vienlaikus senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis.
Vasarā katedrāles sienas ir patvērums no svelmes, un, protams, ja esam tūristi citā zemē, tad arī visticamāk iegriezīsimies pilsētas lielākajos un nozīmīgākajos dievnamos. Ja katedrāles durvis pavērsim ziemā, tad notiks pretējais - sveču liesmas ienācēju sasildīs. Bet visos gadalaikos katedrāles būs vienreizējs arhitektūras un akustikas sakausējums, kuru var apbrīnot un kurā vērts pabūt, lai kā nekur citur dzirdētu mūziku.
Viduslaiku baznīcu būve: majestātiskā arhitektūra un vienreizējā akustika
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X