"Zero Waste Latvija" jau sesto gadu rīko talku, jeb Atkritumu zīmolu auditu, lai ne tikai savāktu atkritumus, bet lai arī tos analizētu. Šogad pētīts, kāda veida un kuru ražotāju zīmoli visbiežāk sastopami Daugavgrīvas pludmalē. Atkritumus pludmalē vāc un analizē arī ekspedīcijas "Mana jūra" dalībnieki. Savukārt raidījumā skaidrojam, kādi ir secinājumiem pēc šīm norisēm. Stāsta "Zero Waste Latvija" valdes locekle Elīna Kolāte un Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme.

Ekspedīcijas "Mana jūra" šī gada dati rāda, ka katros 100 metros pludmales zonā tiek atrastas 375 atkritumu vienības. Dominē cigarešu izsmēķi, labā ziņa - pudeļu skaits samazinājies, depozītsistēma strādā.

Pētījums par Teiču dabas rezervāta ezeriem

Šovasar vairākos plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa par divus gadus ilgušo pētījumu Teiču dabas rezervātā, kur  atrodas vairāki ezeri, kas ir tīri, cilvēka darbības neskarti, kuros ir augsts ūdens skābuma līmenis, tomēr šajā skābajā  vidē mīt asari. Izzinām, kā minētās zivis pielāgojas ezera ūdeņiem un liesajai maltītei un kā šāda tīra vide noder zinātniekiem, kā mērījumu atskaites punkts.

Jau pētījuma sākumā šajā raidījumā viesojās Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieks Matīss Žagars un toreiz minēja, ka viņa komandai ir daudz jautājumu, kā var pastāvēt tāda harmoniska ekosistēma. Tāpēc tagad vaicājam biologam, vai un uz kādiem jautājumiem ir izdevies rast atbildes.