Jau nākamnedēļ – no 17. – 22. jūlijam – Saulkrastus pieskandinās tradicionālais džeza festivāls.

Starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls ir zināms džeza mūzikas interesentiem un mūziķiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās, un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem. Festivāls notiek katru gadu jūlija mēnesī kopš 1997. gada. Šogad tas jau 20. reizi, un, kā vienmēr, piedāvās izcilu džeza mūziķu koncertus un jauno mūziķu meistarklases.

Mākslinieki šī gada festivālā pārstāvēs 11 valstis, arī džeza dzimteni ASV. Bet galvenais viesis būs no Mozambikas – Džimijs Dludlu (attēlā, Jimmy Dludlu) ar grupu. Viņu uzskata par pasaulē slavenāko afrodžeza ģitāras spēles virtuozu.

Šogad festivālā laikā arī norisināsies bundzinieku konkurss „Baltijas bundzinieku līga”, kurā noskaidros labāko un prasmīgāko jauno bundzinieku Baltijā.

Kā svarīgāko no mērķiem Saulkrastu džeza festivāla organizētāji vienmēr uzsvēruši jauno džeza mūziķu izglītošanu, tādēļ arī šogad festivālā neizpaliek meistarklases, kuras vadīs pieredzējuši džeza mākslinieki, mūzikas akadēmiju pasniedzēji un pasaulē pazīstamās poļu džeza grupas „Walk Away” mūziķi.

Festivālu iesildīs mūziķi, kam vēl tikai lemts ierakstīt kādu spilgtu lappusi džeza mūzikas vēsturē, jo pirmdien, 17. jūlijā, Saulkrastos muzicēs Baltijas valstu mūzikas augstskolu džeza nodaļas studenti un absolventi.