Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vidēji astoņas reizes gadā slimot ar pašlimitējošām saslimšanām – iesnām, klepu, šķidru vēdera izeju – tā neskaitās bieža slimošana, norāda speciālistes raidījumā Ģimenes studija.

Ja ar šādu vīrusu saslimst, ir jāatvieglo situācija un jācīnās ar slimības simptomiem. Jāsaprot, ka slimnīca nekādā ziņā nav vienīgā vieta, kas var līdzēt slimības simptomu mazināšanā. Reizēm pat tur var iegūt kādu papildu vīrusu. Parastiem sezonāliem vīrusiem arī nav arī izstrādāta profilaktiskās vakcīnas.

Cilvēkam ir nepieciešams pārslimot zināmu slimību daudzumu, bet kā izprast sevi un pieņemt lēmumu, kad  noteikti nepieciešams apmeklēt ārstu un kad var tikt galā pašu spēkiem. Kam jāpievērš uzmanība, lai slimības neielaistu, un kā bērnam stiprināt dabas dotās spējas atveseļoties, Ģimenes studijā diskutē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) neatliekamās palīdzības nodaļas pārstāve Gunita Pētersone, Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve, pediatre, BKUS bērnu infektoloģe Gunta Laizāne un ģimenes ārste homeopāte Agrita Kalsnava.

To, kāpēc vieni slimo mazāk, citi vairāk, pirmām kārtām nosaka cilvēka genotips. Mazi bērni daudz slimo emociju dēļ. Izrādās, bērni, kurus vecāki ved uz pirti, slimo nedaudz mazāk!

Par paaugstinātu temperatūru uzreiz nav jāceļ panika. Varbūt vajag atvieglināt bērnam stāvokli, varbūt nevajag darīt neko tikai piedāvāt dzert, likt vēsus apliekamos un vēl pavadīt šo laiku miera režīmā un organismam jāļauj cīnīties, uzskata raidījuma Ģimenes studija viešņas.

Pie paaugstinātas temperatūras sākotnē stadijā labāka iespēja ir palīdzēt mājas apstākļos, nevis uzreiz skriet uz slimnīcu. Diemžēl vecāki šādos ieteikumos ieklausās maz. Temperatūra arī mediķu sabiedrības lielais bubulis.