No 9. līdz 11. augustam “Dirty Deal Teatro” aicina uz savas desmitās dzimšanas dienas svinībām Andrejsalā un Spīķeru kvartālā. 

 „Desmit tas ir maz, no otras puses, nevalstiskai organizācijai tas ir daudz. Desmit ir tikai sākums, mēs skatāmies uz priekšu,” tā par “Dirty Deal Teatro” pirmo desmitgadi raidījumā Kultūras Rondo bilst tā direktore Anna Sīle.

Viņa atklāj, ka pati pirms astoņiem gadiem uz „Dirty Deal Teatro” atnākusi kā brīvprātīgā. Pirms sešiem gadiem uzņēmusies šī teātra vadību. „Seši gadi aizskrējuši ātri ar brīnišķīgiem pieturas punktiem, kas saglabāsies manī, un domāju, atstās nospiedumus kultūrtelpā Latvijas arī nākotnē," uzskata Anna Sīle

Aktieris un režisors Mārcis Lācis ir saistīts ar teātri kopš tā pirmsākumiem. No šodienas skatupunkta raugoties, viņš atzīst, ka nevalstiska teātra radīšanai sākumā pietiek ar entuziasmu, bet tālāk ar to vien nevar.

Dramaturgs Jānis Balodis atklāj, ka teātrim pievienojies 2009. gada vasarā, kad Elmārs Seņkovs viņu uzrunājis veidot kopā izrādi. Tā tapusi izrāde "Klusā daba". Tas bija sākums.

Šovasar aprit desmit gadi kopš “Dirty Deal Teatro” dzimšanas. Nozīmīgo notikumu teātris atzīmēs ar trīs dienu svinībām, aicinot uz īpaši šim notikumam par godu veidotiem pasākumiem – īsizrādēm, ekspertu lekcijām, diskusijām, koncertu un Garlaicības muzeju.

„Dirty Deal Teatro” desmitgades svinību pirmā diena, 9. augusts, būs veltīta pārcilvēkiem, nākotnei, dažādām pārdabiskām spējām. Paredzēts lekciju un 1 pret 1 īsizrāžu vakars “Pārcilvēki un pārnākotne”, sniedzot praktisku un teorētisku ieskatu pārcilvēcisko spēju un iespēju pasaulē.

10. augustā norisināsies īpašais svinību notikums – „Dirty Deal Teatro” desmitgades īsizrādes. Reflektējot par pēdējo desmit gadu laikā piedzīvoto, notikušo un radīto, vairākas radošās komandas apkopojušas pieredzi un mēģinājušas iezīmēt nākotnes perspektīvas mikro un makro pasaulēm, kurās mītam, domājam un darām. Īsizrāžu cikls turpināsies arī visu nākamo sezonu.

11. augustā „Dirty Deal Teatro”  aicina uz “Vakara brokastīm” – diskusiju par to, kas ir svarīgs šodien un var nebūt svarīgs rīt. Svinības noslēgsies ar „Dirty Deal Teatro”  10Øgades jubilejas koncertu Spīķeru kvartāla galvenajā laukumā “Vectēva netīrie гaды.”

Dzimšanas dienā „Dirty Deal Teatro” uz pasākumiem biļetes netirgo, bet aicina interesentus izņemt ielūgumus un priecāties ar teātri kopā.