10. maijā grāmatnīcā un kultūrvietā „Bolderāja” aizsākās lekciju un sarunu cikls par nozīmīgiem mūsdienu Eiropas rakstniekiem. Kā pirmais varonis šajā sērijā – vācu rakstnieks Vinfrīds Georgs Zēbalds, par kuru stāstīja vēsturnieks un esejists Kirils Kobrins (attēlā).

Vēsturnieka, publicista un esejista Kirila Kobrina vārds visupirms saistās ar žurnālu „Rīgas Laiks”, pēc četriem Londonā un deviņpadsmit Prāgā pavadītiem gadiem uz zināmu periodu pētnieks ir iegriezies arī Rīgā. Viņa specialitāte ir Lielbritānijas vēsture, un tās nianšu izklāsts ir svarīgs arī vācu rakstnieka Vinfrīda Georga Zēbalda gadījumā – tieši šim divdesmitā gadsimta autoram bija veltīts pirmais kultūrvietas un grāmatnīcas „Bolderāja” lekciju vakars ciklā par nozīmīgiem Eiropas rakstniekiem.

Kobrina aizrautību ar Zēbalda darbiem un pasaules redzējumu spilgti raksturo gadījums, kad viņš nolemj doties sava veida svētceļojumā uz nelielu Anglijas ciematiņu, lai atrastu Zēbalda kapavietu, taču, neskatoties uz četriem apļiem, kurus Kobrins izmetis pa mazo kapsētiņu, viņš tā arī to neatrod. Noslēpumainība un ne uzreiz uztverams humors ir Zēbalda rokraksta pazīmes, un savu nodevu rakstnieka izteiksmē dod arī Eiropas nesenās vēstures dramatisms, kā to bija iespējams dzirdēt arī lekcijā.

Lekcijās par nozīmīgiem un vienlaicīgi – mazāk zināmiem Eiropas rakstniekiem grāmatnīcā un kultūrvietā „Bolderāja” Avotu ielas apkaimē iecerēts apskatīt franču autora Matiasa Enāra, poļu rakstnieces Olgas Kokarčukas un ungāru rakstnieka Pētera Nādaša radošo darbību. Vasarā šādas tikšanās paredzētas vienreiz mēnesī, bet biežākas tikšanās paredzamas, iestājoties rudenim.