Fotogrāfija ir labs balanss mūzikai – tā uzskata komponists un LR1 mūzikas producents Ģirts Bišs. Galerijā „Istaba” atklāta viņa personālizstāde „Epizodes”. Izstādes darbi ir fotoattēlu sērija, kas radīta, izmantojot gan reālo, gan butaforisko, veidojot inscenētas ainas ar miniatūru tēlu klātbūtni un dažreiz ļaujot tiem saskarties arī ar blakus esošiem, nezināmas izcelsmes foto objektiem – anonīmām personām un vietām. Ģirts Bišs ir mūsu kolēģis, un tāpēc Kultūras Rondo ar īpašu interesi devās skatīt viņa personālizstādi.

Ģirts līdz šim izstādēs piedalījies kopā ar citiem māksliniekiem, arī multimediālos projektos. Bijis nominēts Purvīša balvai. Izstādījis arī fotodarbus, bet līdz šim tās bijušas kopīgas izstādes ar citiem māksliniekiem. Interesējoties par to, ko Ģirts rāda šajā izstādē, atklājas, ka viņa ir svarīgi ļaut mums katram skatītājam brīvību just un ieraudzīt, ko katrs vēlamies.

„Mēs, mākslinieki vai autori, pievēršamies žanram, kas liekas visatbilstošākais, šajā gadījumā tas nav verbāls žanrs un paliek daudz vietas pašrefleksijai. Man negribētos atšifrēt,” par saviem darbiem stāsta Ģirts Bišs.

„Protams, tas ir jautājums, ko cilvēki sagaida no fotogrāfijas, tā savu atainojuma misiju zaudējusi sen. Tomēr ir pretenzija no tās pieprasīt, ka jābūt saistītai ar kaut ko vielisku, īstu, priekšmetisku, dokumentālu," vērtē Ģirts Bišs. "(..) Tas nav tas, kas mani interesē fotogrāfijā. Arī portretu fotogrāfija ar lieliem izņēmumiem man liekas garlaicīga kā žanrs.

Man ir grūti definēt šīs bildes, kas tas ir. Katrā ziņā tas ir man svarīgs medijs. Ir forši, ka vari uztaisīt kaut tāpēc, ka tev tā liekas, jo vienmēr no mums kaut ko pieprasa, ir pasūtījuma darbi, ir jācīnās ar tehniskām problēmām tiešā vai pārnestā nozīmē. (..) No otras puses fotogrāfija ļauj kustēties, ļauj izbaudīt dzīvi un piedzīvojumu. Nav visu laiku jāsēž pie datora un jālipina."

Studējot fotogrāfiju Ģirts Bišs pievērsies abstraktam fotogrāfijas virzienam, tā bijusi pievēršanās kameras iekšpusei, krāsai, fotogrāfijas materiāliem, filmas īpašībām

„Visu laiku sēdēja iekšā, ka ar tiem inscenējumiem man kaut kas licies pievilcīgs. To realizēju tagad ar nelielām figūrām un skatījos, kā tas saskan ar atrastajiem attēliem,” bilst Ģirts Bišs.

Pētāmā tēma Viļņas studiju laikā bijusi „Konkrētā fotogrāfija”. Viļņas Mākslas akadēmijā Ģirts ieguvis maģistra grādu foto un mediju fakultātē. „Tanī brīdī ļoti interesēja abstrakta fotogrāfija un biju noguris no skaņas apstrādes kā darba. Fotogrāfija kļuvusi par labu balansu,” atzīst Ģirts Bišs.

Starp citu viņa darbi ir fotografēti uz krāsu fotofilmas. „Tas nav snobisma dēļ,” bilst Ģirts Bišs. „Man jārīkojas ar to, kas man ir, man patīk tā koloristika. Labprāt lietotu arī digitālo kameru, bet tai jābūt labai. Filmai ir savs šarms.”

Ģirts Bišs šoreiz aicina doties vizuālā piedzīvojumā un ielūkoties teritorijā starp īstenību un fikciju. Ģirta Biša personālizstāde „Epizodes” galerijā „Istaba” skatāma līdz 21.oktobrim.