"Festivāla “Baltica” uzdevums ir parādīt, ka tradīcija nemitīgi atjaunojas," raidījumā Kultūras Rondo bilst festivāla programmu vadītāja Gita Lancere.

"Ja 21. gadsimta sakumā šķita, ka "Baltica" nedaudz zaudējusi savu nozīmi. Šobrīd, kad ir vairāk nekā 20 jaunas folkloras kopas radušas, tas ir pierādījums, ka mums tas ir vajadzīgs. “Baltica” ir tā forma, kur varam parādīt, ka tas ir dzīvot spējīgs un mums vajadzīgs," turpina Gita Lancere.

 

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” ir klāt! Šis nozīmīgais notikums Baltijas tautām demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, dejas, rotaļas, stāstījumus, tautas lietišķo mākslu un citas tautas kultūras izpausmes. Šogad festivāla tēma ir „Jāņi. Ziedēšana”. Kopā ar festivāla rīkotājiem Kultūras Rondo studijā pārrunājam festivāla galvenos notikumus.

No 16. līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiks Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica", kopā pulcējot 4000 dalībniekus - 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas. Festivāla tēma 2018. gadā ir “Ziedēšana. Jāņi”. 

Festivāls “Baltica” tiks atklāts 16. jūnijā, kad Rīgas kanāla malās sadziedāsies novadi, Vecrīgā būs iespēja piedalīties orientēšanās sacensībās, Pasaules tirdzniecības centra “Rīga” koncertzālē skanēs Teicēju un muzikantu koncerts. Plkst.17.00 festivāla dalībnieki dosies gājienā, bet plkst.18.00 Brīvības laukumā notiks festivāla lielkoncerts “Šurp, Jāņa bērni!”. Kopā festivāla ietvaros - no 16.jūnija līdz 21.jūnijam, notiks vairāk nekā 20 pasākumi, kurus apmeklēt aicināts ikviens interesents.