Atskats uz Aleksandra Vertinska likteni un viņa atstāto māksliniecisko bagāžu saista daudzus teātra mākslas pārstāvjus gan Eiropā, gan Amerikā un Krievijā, un tagad arī Latvijā. Kultūras Rondo studijā par izcilā krievu dziedātāja, dzejnieka, komponista un aktiera Aleksandra Vertinska dzīvi pārrunāsim ar jauniestudējuma "Koncerts, kura nebija" dramaturģi Justīni Kļavu un režisoru Dmitriju Petrenko.

Aleksandrs Vertinskis ir viens no izcilākajiem krievu sudraba laikmeta dzejniekiem, aktieriem un dziedātājiem. Viņa smeldzīgā dzeja un mūzika iedvesmojusi daudzus māksliniekus. Sevi viņš vienmēr sauca par "tautas dziedātāju" un mēdza teikt, ka vienmēr ir ar tiem, kuriem arī sāp dvēsele. 25 gadus viņš pavadīja emigrācijā bez iespējas atgriezties mājās. Visu šo laiku viņš gaidīja iespēju nospēlēt savu galveno koncertu - koncertu savā dzimtenē. 

Iestudējumā skanēs Aleksandra Vertinska dziesmas krievu valodā un viņa dienasgrāmatas fragmenti latviešu valodā. Izrādes apmeklētāji varēs saņemt tekstu kopsavilkumu krievu valodā un dziesmu tulkojumu latviešu valodā.

„Agrāk katrs skatuves mākslinieks, kurš uzlika Pjero masku un dziedāja manas dziesmiņas, tika nodēvēts par manu atdarinātāju. Tagad esmu nolicis malā Pjero masku. Tagad esmu es pats – Aleksandrs Vertinskis – un tagad mani ir ļoti grūti atdarināt... Savās dziesmās es meklēju īpašus vārdus un īpašus motīvus, es tās dziedu ar īpašu noskaņu un katrā dziesmā ielieku spēli par to, ko pats esmu piedzīvojis un pārdzīvojis...” – tā par savas radošās dzīves ceļa posmu reiz izteicies izcilais krievu dziedātājs, dzejnieks, komponists un aktieris Aleksandrs Vertinskis (1889–1957).