“Visu uzmanību šogad vēršam uz mūziku. Galvenais – lielais operas iestudējums, bet laikmetīgā māksla izsaka savu klātbūtni citās formās un aktivitātēs,” raidījumā Kultūras Rondo ar Cēsu mākslas festivāla programmu iepazīstina tā direktors Juris Žagars.

Festivāls ir pārmaiņu procesā, atzīst Juris Žagars, skaidrojot, kāpēc šogad programmā nav tik pierastās laikmetīgās mākslas izstādes Cēsu vecajā alus brūzī.

“Pirms 10 gadiem varējām darīt Cēsīs kaut ko un tas bija notikums, šodien ar to nepietiek. Sapratām, ja atkal ejam alus brūzī, atgriežamies iepriekšējā upē, kurā otrreiz iekāpt vairs nevar. Ir vajadzīgas jaunas telpas un lietas. Idejas ir uz nākamo gadu,” skaidro Juris Žagars.

Juris Žagars norāda, ka festivālā ir vajadzīgs izaicinājums un risks jeb mākslas adrenalīns - šajā gadā tas ir operas iestudējums un projekts “Upe upē”. Vizuālās mākslas klātbūtne festivālā būs ar mazās laikmetīgās mākslas skola vasaras vakariem, bet teātra izrādes festivālam programmai izvēlas Silvija Radzobe un nekad nekļūdās.

Osvaldo Golihova flamenko operu "Ainadamar", kas ieguva 2006. gadā “Grammy” balvu kā labākais mūsdienu klasiskās mūzikas sacerējums, atrada Arturs Maskats, viesojoties Amerikā. 

 

Dažādu mākslas žanru mijiedarbību un vairākus Latvijā vēl nekad nebijušus notikumus piedāvās 11.Cēsu mākslas festivāls. Festivāls šogad apmeklētājus aicina no 15. jūlija līdz 19. augustam, kā šīs vasaras īpašo projektu piedāvājot kino programmu “Upe” ar seansiem uz Gaujas pie Ērgļu klintīm. 

Festivāla mūzikas programmā pārsteigumu sola eksperimentāls koncerts ar izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu un holandiešu gleznotāju Maelēni, jauno sitaminstrumentālistu grupa “Perpetum ritmico”, kā arī jaunās latviešu ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas un klarnetista Mārtiņa Circeņa saspēle. Laikmetīgās mākslas procesus un personības šogad varēs iepazīt priekšlasījumu ciklā, bet teātra mīļiem kā ierasts Cēsīs būs iespēja noskatīties dažas pēdējā gada spilgtākās profesionālo teātru izrādes. Pēc ilgāka pārtraukuma festivāla programmā atgriezīsies klasiskais un mūsdienu balets koncertā “Veltījums Ļošam”, bet Cēsu Pils parka estrādē gaidāms unikāls pasaulslavenā argentīniešu komponista, vairāku F. Kopolas filmu mūzikas autora Osvaldo Golihova flamenko operas "Ainadamar" iestudējums.