Latvijas Nacionālajā teātrī tapis Johana Volfganga Gētes „vētru un dziņu laikmeta” darba „Klavigo” iestudējums. Šis Gētes darbs nekad Latvijā nav iestudēts. Tagad to izdarījis Austrijas - Vācijas režisors Folkers Šmits. Izrādes darbība notiek nosacītās mūsdienās, pazemes garāžā, divās automašīnās, zināmā mērā - statusa simbolos. 

„Klavigo” ir traģēdija piecos cēlienos, kuru Gēte uzrakstīja astoņās dienās. Un tas ir viņa pirmais publicētais darbs ar savu vārdu. Tas publicēts 1774. gadā. Tajā pašā gadā to pirmo reizi iestudē Hamburgā.  Gēte apbrīnojis franču dramaturgu Pjēru Bomaršē un lasīja viņa darbus, „Klavigo” pamatā ir viņa darbi „Eižēnija” un „Atmiņas”.  Savukārt Bomaršē pats ir bijis diplomātiskā misijā Spānijā. Viņš - franču autors rakstīja par Spāniju. Arī Gētes „Klavigo” darbība notiek Madridē. Iestudējumā Klavigo ir arī Bomaršē - aktieris Ivars Kļavinskis.

iestudējuma režisors Folkers Šmits par darba izvēli atklāj, ka "pamatā bija doma, ka – tā kā pats esmu austrietis – jāņem kāds klasisks teksts vācu valodā, kas šeit vēl nav iepazīts. Mūsu iestudējums ir pirmuzvedums Latvijā. Teksts man šķita piemērots arī tāpēc, ka tas ir visnotaļ aktuāls. Tajā ir runa par to, kā izprotam mīlas attiecības. Vai tā ir romantiskā mīlestība, vai varbūt attiecības ir kaut kas, ko izrādīt citiem, ar ko izgreznoties citu priekšā, vai varbūt attiecības palīdz mums dzīvot?"

"Lugas tapšanas laikā galma (ceremoniju) laikmets pamazām kļuva par pagātni, reprezentatīvā stila vietā nāca patiesīgums, tostarp spēja dziļi izjust mīlu. Mūsdienās sociālo mediju dēļ mums jāveido jauna veida reprezentācijas. Mēs mīļuprāt prezentējam paši sevi, rādām, cik laimīgi esam, cik lieliskas ir mūsu partnerattiecības. Šo domu es vēlējos atainot šajā uzvedumā," par iestudējumu turpina Šmits.