Latvijas Mākslas akadēmijā līdz 6. jūlijam norisinās ikgadējās Dizaina diplomandu dienas.

To ietvaros arī šonedēļ risinās dažādas aktivitātes. 27.jūnijā notiks Komunikācijas diena, jau tradicionāli šajā pasākumā tiksies dizaina un citu nozaru studenti, kā arī tie, kuri tikai vēl plāno studēt dizaina nodaļā, arī nozares profesionāļi, uzņēmēji un tie, kurus interesē dizains. Bet 28.jūnijs ir Mākslas akadēmijas izlaiduma diena.

Savukārt Mākslas akadēmijas 1.stāva zālē apskatāma jauno dizaineru izstāde „DDD2018”. Izstāde notiek vienpadsmito reizi, un tās tēma šogad ir „process”, priekšplānā izvirzot ideju par dizainu kā visaptverošu notikumu, kas attiecināms ne tikai uz lietderīgu priekšmetu radīšanu. Izstādē apskatāmi Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozaru diplomandu darbi.

Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra studentu darbus  izrāda Dizaina nodaļas mācībspēks, arī vairāku diplomdarbu vadītāja Barbara Ābele. Virzieni kādos top maģistru darbi ir saistīti ar mūsdienu pasaules vajadzībām un daudzveidību.

"Mēs maģistrantūrā rosina pievērsties nemateriālajam dizainam, jaunajām jomām – sociālais dizains, informācijas dizains un procesa dizains. Savukārt bakalaura programmā studentu darbi pārstāv dažādas dizaina jomas, piemēram, produktu dizainu," norāda Barbara Ābele.

Dizaina Diplomandu dienas piedāvā ielūkoties 44 jauno dizaineru domu un darbu procesos.

"Pēdējos desmit gados mēģinām būt laikmetīgi savā domāšanā, nevis modīgi, bet laikmetīgi, pieskaroties visiem aspektiem, par ko dizains šobrīd domā un  ir atbildīgs," bilst Barbara Ābele.

Dizaina diplomandu dienas tiek organizētas kopš 2007.gada.