Ir noslēdzies teātra festivāls „Patriarha rudens”. Labākā /pamanītākā aktrise - Elza Gauja no Andra Gindras izrādes „Pagrabs”; labākais / pamanītākais aktieris Toms Liepājnieks no Māras Ribkinskas izrādes „Jaunības slimība”. Žūrijas specbalva režisoram Andrim Gindram – iespēja apmeklēt Eiropas Teātra akadēmiju platformas konferenci Helsinku teātra akadēmijā 16., 17. novembrī. Galvenā laureāte – ar iespēju iestudēt izrādi Valmieras drāmas teātrī ir režisore Māra Ribkinska, kas saņēma arī tradicionālo Pētera Pētersona petrolejas lampu. Kultūras Rondo tiekamies ar režisori Māru Ribkinsku, režisoru Mārtiņu Zariņu un horeogrāfi Agatu Bankavu. Ko šī rudens festivāls  vēstījis par jauno redzējumu skatuves mākslā?

"Patriarha rudens” ir patīkama atkalredzēšanās katru gadu. Interesanti satikties – aktieri, režisori, uzskata Mārtiņš Zariņš. „Visi vienā frekvencē. Viens liels tusiņš.”

Māra Ribkinska atklāj, ka no kursa, kas kopā mācījās Kultūras Akadēmijā, visi iesaistīti kādās izrādes, ir aktīvs darbs. Tagad jau var kursabiedrus satikt, aizejot uz kādu izrādi.

Agate Bankava vērtē, ka horeogrāfi arī ir saistīti, jo bieži viens otra darbos arī piedalās. Jāturas kopā, jo tas ir veids lai vairāk sevi nostiprinātu kultūras vidē.

Mārtiņš Zariņš atklāj, ka viņam aktuāla ir mūzika, viņš daudz koncertē un raksta mūziku teātrim - Daigas Kažociņas izrādei "Apsolu”.

Agatei Bankavai tuvākais darbs ir pirmizrāde "Eiridikei" Valmieras Drāmas teātrī Māras Ķimeles režijā, kur veido horeogrāfiju. Būs vēl viena izrāde un pašas dejas izrāde Ģertrūdes ielas teātrī, kur būs tikai deja.

"Lielais plāns ir spēlēt "Jaunības slimību”," bilst Māra Ribkinska. Tālākie plāni saistās ar darbu pie dažādiem materiāliem, ko vēlētos iestudēt. Jūrmalā bērniem vada nodarbības.