Berlīnes Starptautiskajā festivālā nupat sācies Latvijas animācijas filmas seanss jauno skatītāju konkursā “Generation”. Šogad konkursam izvēlēto filmu vidū pasaules pirmizrādi piedzīvo arī Latvijas filmu studijas “Rija” darbs – režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas īsfilma “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi” pēc Kaspara Rogas scenārija. Filmiņu Berlīnes starptautiskajā festivālā izrādīs arī 15. un 17. februārī.

“Varonis ir foršs ar lieliem plāniem un ambīcijām,” tā savas jaunākās filmas varoni gailēnu Hugo raksturo režisors Reinis Kalnaellis. “Ideja aizsākās ar “Skaitāmpantiem”, kad izdevās ekranizēt spēli, kas bērnībā spēlēta un speciāli radīti tēli un mūzika. Gribējās turpināt, lai šie tēli dzīvo tālāk. Tagad tapis dziedošais Hugo, kas ievij savā stāstā "Skaitampantu" varoņus. Ideja skaidra, kā mazie stāsti varētu veidot tādas epizodes daļas no dažādiem skatupunktiem, lai veidojas liels magnolijas stāsts."

"Ar Berlīni Hugo aizskrējis pa priekšu citiem varoņiem. Citi var palikt nedaudz ēnā Hugo stāsts interesants, aizraujošs notikumiem bagāts, varētu turpināties," vērtē režisors. 

Reinis Kalnaellis uz Berlīnes starptautisko kino savu filmu ved jau otro reizi. Desmit minūtes garā filma “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi” ir stāsts par cāli, kas dzīvo pasaules nomalē garlaicīgā vistu kūtī, bet ļoti gribētu dziedāt uz skatuves starmešu gaismā. Kādu nakti vistu kūtī ielaužas zagļi un Hugo nokļūt notikumu virpulī, kur jācīnās gan par dzīvību, gan par iespēju lidot. Filmas scenārija autors ir grupas “Prāta vētra” mūziķis Kaspars Roga, bet Hugo dzied Renāra Kaupera balsī. Mūziku filmai rakstījis Kārlis Auzāns. Filmas mākslinieki ir Olga Sokola un Vitālijs Daukšta. Producents Vilnis Kalnaellis.

“Liels prieks pārstāvēt Latviju Berlīnē, ka Hugo uzrunājis atlases komisiju, ka filma piedalās. Tie ir svētki, kā sportistiem olimpiāde – ir svarīgi uzvarēt, bet vēl svarīgāk ir piedalīties. Tas ir gada pirmais notikums Eiropā, kur sabrauc no visām Eiropas valstīm citu festivālu atlases locekļi, producenti, daudzi talanti," atzīst Reinis Kalnaellis.

"Hugo paredzēta muzikanta karjera. Hugo visspurainākais no visiem. Viņa ikdiena saistīta ar mūziku un uzstāšanos uz skatuves, bet arī ar lielu darbu, lai izkoptus savu vokālo talantu. Ar gribēšanu vien nepietiek, visa pamatā ir smags darbs. Tā būs nākamās filmas sižeta līnija, lai bērni zina aizkulises un slavas cenu," par iecerēm stāsta Reinis Kalnaellis

Šogad jau aprit 40 gadi, kopš Berlīnes kino festivāls pievērsies jauniešu auditorijai, izziņojot konkursa “Generation” programmu. Šajā programmā Latvijas filmas bijušas iekļautas arī iepriekš un arī nokļuvušas uzvarētājos, sākot ar 1995. gadu, kad Nils Skapāns saņēma Kristāla'lāci par seriāla Munks un Lemijs” filmiņu “Lidojam”, 2013. gadā Grand Prix saņēma Jāņa Norda filma “Mammu, es tevi mīlu!”, tajā pašā gadā apbalvoja arī Ēvalda Lāča īsfilmu “Eži un lielpilsēta”, pagājušā gadā “Kristāla lāci” saņēma Renāra Vimbas filma “Es esmu šeit”.