6. jūnijā sākas ikgadējais Rīgas operas festivāls, kas notiek jau 21. reizi. Festivāla pirmā nedēļa veltīta latviešu mūsdienu operai, bet otrajā nedēļā būs skatāmas visu sezonas jauniestudējumu izrādes.

Latviešu operu iekļaušana festivāla programmā saistīta ar Latvijas simtgadi, un šonedēļ iespēja noskatīties tādas latviešu operas kā Zigmara Liepiņa „Turaidas Roze”, Ērika Ešenvalda „Iemūrētie”, Artura Maskata „Valentīna” un Andra Dzenīša „Dauka”.

“Tik īsā laikā parādīt četras latviešu operas, tas ir zināmā mērā publikas teksts, jo latvietis ir kūtrs gājējs uz latviešu operu,” vērtē mūzikas žurnāliste Lauma Mellēna-Bartkeviča.

Viņa arī norāda, ka interesants būs salīdzinošais aspekts, jo festivāls latviešu operas piedāvā noskatīties īsā laika posmā citu pēc citas.

No četrām latviešu operām, ko piedāvā festivāla programma, Lauma Mellēna-Bartkeviča muzikālā ziņā ieteiktu Andra Dzenīša “Dauku”. “Tā ir orķestra opera savā ziņā. (..) Muzikāls piedzīvojums,” uzskata Lauma Mellēna-Bartkeviča.

Mūzikas žurnāliste arī norāda, ka citu vērtību šobrīd pēc Valentīnas Freimanes aiziešanas mūžībā ieguvusi opera “Valentīna”.