Valmieras drāmas teātris 95.sezonu sāk ar pārmaiņām, par teātra māksliniecisko vadītāju aicinot Indru Rogu. Līdz šim režisore Valmieras teātrī iestudējusi vairākus nozīmīgus krievu klasikas darbus, tagad tandēmā ar teātra direktori Evitu Ašeradenu veidojušas jauno sezonu, kas solās būt daudzpusīgs. Vakar Valmieras teātra pārstāvji bija ieradušies Rīgā, lai informētu par jaunās sezonas iecerēm, kā arī iepazīstināja ar pieciem jaunajiem aktieriem, kas sāks darbu Valmierā. „Kultūras rondo” bija iespēja iztaujāt teātra māksliniecisko vadītāju Indru Rogu.

Tūlīt pēc tikšanās ar žurnālistiem un fotogrāfiem atrodam nedaudz klusāku vietu sarunai, un Indra Roga  ir gatava atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti ar viņas ienākšanu Valmieras teātrī jau kā mākslinieciskajai vadītājai. Kultūras akadēmijā šovasar uzņemts arī aktieru kurss, kuri Indras Rogas vadībā gatavosies darbam Valmierā.

Jaunajā sezonā tiek solīts daudzpusīgs repertuārs, plānoti 12 jauniestudējumi, tai skaitā klasikas darbu iestudējumi. Sezonu atklās režisores Elīnas Cērpas dokumentāls meklējums „Lūcis” par leģendāro Valmieras teātra režisoru Pēteri Lūci, tam sekos viesrežisora no Sanktpēterburgas Sergeja Ščipicina versija par Aleksandra Puškina „Mazajām traģēdijām”. Rudenī Māra Ķimele iestudēs Žana Anuja darbu „Eiridīke”, kas būšot aizraujošs un mūsdienīgs stāsta jauniešiem par mūziku un mīlestību. Šajā sezonā Valmierā debitēs režisors Viesturs Kairišs un Georgijs Surkovs, (viņa iestudējumi zināmi Daugavpils teātrī un Rēzeknē).  Sadarbību ar Valmieras teātri turpinās Mārtiņš Eihe, Varis Brasla, Jānis Znotiņš, arī Inese Mičule un Inese Pudža.

Līdz šim Indra Roga Valmierā iestudējusi krievu klasikas darbus gan lugas, gan Mihaila Bulgakova un Borisa Pasternaka apjomīgu literāro  darbu  iestudējumus skatuvei: „Zojas dzīvoklis”, „Doktors Živago”, „Meistars un Margarita” un „Muiža kaņepēs”. Aktieriem lomas visai sezonai jau zināmas, tas esot sakārtots.

Savukārt pirmizrāžu plānošana cieši saistīta ar režisoru  darbiem citos teātros. Arī Indra Roga pašlaik strādā  Nacionālajā teātrī pie iestudējuma  „Klūgu mūks”, ar ko atklās sezonu..

Valmieras teātra mākslinieciskā vadītāja tūlītējas pārmaiņas nesola, vajag iet soli pa solim , taču rezultātu vajadzētu gaidīt pēc pieciem gadiem.. Tad arī būs izskoloti jaunie Valmieras kursa aktieri.