„…Mums piezvana no Ulbrokas - omonieši laužoties pie viņiem iekšā… un tad šāviens. Pavisam tuvu, Radionama pagalmā. Šāviens attiecas uz mani, uz mums visiem, piecpadsmit radiodarbiniekiem. Saprotam, ka pienākusi Radionama kārta. Noplūks mūs kā odziņas. Steidzīgi uz studiju!” tā 1991. gada augusta mēneša puča dienas atceras radiožurnālists Kārlis Grīnbergs. Par tā laika neveiksmīgo valsts apvērsumu Padomju Savienībā un tai skaitā arī Latvijā stāstīs Kārlis un toreizējā radiodiktore Māra Eglīte.

1991. gada 19. augusta vakarā un naktī radio torni Ulbrokā bija ieņēmuši omonieši jeb PSRS Iekšlietu ministrijas Rīgas sevišķo uzdevumu milicijas vienības, bet translācijas tīklā no slepena raidītāja Salaspilī turpina pienākt ziņas par apvērsumu, kad Maskavā tika atstādināts PSRS prezidents Mihails Gorbačovs, un varu sagrāba sazvērnieki, kuri sevi dēvēja par Valsts Ārkārtējā stāvokļa komiteju. Latvijā tai dienā valdība paziņoja, ka Valsts Ārkārtējā stāvokļa komiteja ir nelikumīgs veidojums un pilsoņi tiek  aicināti nesadarboties ar to un īstenot nevardarbīgu pretošanos. Baltijas kara apgabala pavēlnieks ģenerālis Fjodors Kuzmins, kas bija minētās komitejas ieceltais pārstāvis Latvijas Republikā, telefoniski draudējis apcietināt Augstākās Padomes prezidija priekšsēdētāju Anatoliju Gorbunovu, ja tas nepildīs visus viņa norādījumus. 19. augusta pievakarē omonieši kopā ar Baltijas kara apgabala karaspēka vienībām ieņēma un  izdemolēja daudzas valsts un sabiedrisko organizāciju ēkas.

19. augustā uz darbu devās arī radiožurnālists Kārlis Grīnbergs. Sabiedriskais transports  virzienā no Sarkandaugavas uz centru kursēja tikai līdz Mākslas muzejam. Kārlis izkāpa no trolejbusa, kājām devās uz radio. Pie Iekšlietu ministrijas stāēja bruņutransportieris, pie prokuratūras bija redzami karavīri un atskanēja daži šāvieni. Kārlis dzirdēja apkārtējos sakām, ka tās jau ir šautenes bez lodēm. Radioēkā valdīja satraukums, tika dots rīkojums visām sievietēm atstāt  Radio un Doma laukuma 8 namā palika tik kādi 13 darbinieki, viņu vidū arī Kārlis Grīnbergs.

Daudz notikumus no tā sauktā trešā atmodas laika savā kamerā ir iemūžinājis kinorežisors un operators Gunārs Bandēns. Viņš arī  bija klāt ar kameru 21. augustā, kad Radio atkal atsāka savu darbu. Filmētajā materiālā redzamas izdemolētas redakciju telpas, orķestra vadības istabā starp izmētātiem papīriem, tukšām kafijas  bundžām vīdēja saburzīts radioorķestra vadītāja Alņa Zaķa attēls un uz galda mētājas vijole ar pārrautām stīgām.