Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie Montas Nāburgas Aizkraukles novada Skrīveru pagastā. Viņa pirms 5 gadiem no Rīgas kopā ar ģimeni atgriezās dzimtajā pusē Skrīveros un izveidoja radošo darbnīcu RaDaDa. Monta veido zīmējumus un sietspiedes tehnikā tos drukā uz apģērbiem un pandēmijas laikā rīko arī tiešsaistes tirdziņus sociālajos tīklos. Monta arī glezno un nodarbojas ar keramiku, un viņas darbnīcā un veikalā var iegādāties arī citu mājražotāju un amatnieku darbus.

Viesos:

Nāburga Monta
radošās darbnīcas RaDaDa īpašniece

06:35

Laika Ritu Raksti

"Ēdati, ēdati jūs - bada ļaudis..." Apdziedāšanās dziesmas un paražas

Ēdati, ēdati jūs - bada ļaudis, ne mums tik vien, cik jums priekšā,
Vēl mums klētē, vēl pagrabēje, vēl mums laukā ar visu villu.

Par apdziedāšanās dziesmām un paražām stāsta tradīciju kopēji Beatrise Brandere un Andris Kapusts.
 

 

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1942. gada 26. novembrī uz Savienoto Valstu ekrāniem iznāca režisora Maikla Kērtisa filma „Kasablanka – aizraujošs un aizkustinošs stāsts par mīlu, krietnumu un kara radītām dramatiskām izvēlēm.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Domājot par taupību ziemas laikā, Vidzemes augstskolā jau šī mācību gada sākumā tika pārplānota augstskolas ēku izmantošana un tagad nodarbības no diviem tās korpusiem pamatā notiek vienā, līdz ar to ir iespēja ieekonomēt apkures ziņā. Augstskolā ieviesti arī citi taupības pasākumi.
*
Kamēr vieni ansambļi pēc pandēmijas vēl ieskrienas, citi koncertsezonu jau sāk. Tā, piemēram, šovakar Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta ar patriotiskām dziesmām uzstāsies tradīcijām bagātie kori. Kā mākslinieki priekšnesumam gatavojas un kā smagā pandēmija viņus ir ietekmējusi?

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Nedēļas svarīgākie notikumi, par ko esam vēstījuši ziņās. Šonedēļ jāizceļ tarifu celšana, ko plāno Sadales tīkls, Augstsprieguma tīkls un GASO, valdības veidotāja nominācija, jauno Saeimas komisiju uzsāktais darbs, Spēlmaņu nakts kaislības un Zolitūdes traģēdijas piemiņas diena.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Sākoties gada tumšākajam laikam, Latvijas dzelzceļš atkal no jauna atgādina par drošības ievērošanu, šķērsojot dzelzeceļa sliedes. Lai gan statistikas dati rāda, ka kopējā ilgtermiņa tendence ir tāda, ka negadījumu skaits samazinās, tomēr šogad ir jau par diviem negadījumiem vairāk nekā pagājušajā gadā, un tāpat uz sliedēm ir novērots augsts pašnāvības mēģinājumu skaits.
*
Pirms trim gadiem lēmumu par līdzdalības izbeigšanu preses izdevumā „Latgales Laiks pieņēma Daugavpils novada un Ilūkstes novada pašvaldības. Bet šobrīd sev piederošās 1992 kapitāla daļas jeb 25,46% pamatkapitāla, pārdot nolēmusi Daugavpils Valstspilsētas dome. Šo procesu sekmē pirms diviem gadiem veiktie grozījumi likumdošanā par tā saukto pašvaldību "laikrakstu" ierobežošanu un par to, ka pašvaldībām vairs nedrīkst piederēt mediji. Kā šis process ietekmēs reģionālo laikrakstu „Latgales laiks, kurš iznāk divās- latviešu un krievu valodās, un kurā labu laiku tieši pašvaldību rokās bija kontrolpakete? Un kas izsolē varētu iegūt ceturto daļu šī laikraksta kapitāldaļu?

Vada:

Daira Zīle

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:35

Labrīt

"Amalienburg" – atjauno bijušo Latvijas Bankas ēku Aizputē. Iepazīstina Marta Gaile

Kas ir vērtīgāks – šokolāde vai zelts?! Nauda un šokolāde būs viens no stāstiem par kādu īpašu namu Aizputē, kur senāk atradusies arī Latvijas Bankas, kas šogad svin savu simtgadi, filiāle. Pateicoties misijas apziņai un vēlmei saglabāt vēsturisko mantojumu, bijusī rīdziniece un tagad jau aizputniece, biedrības "Amalienburg" izveidotāja, dizainere Marta Gaile kopā ar savu dzīves biedru soli pa solim sāk atjaunot seno īpašumu.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Kur pazūd zeķes un kur pazūd cilvēki? Kopā ar Tīnu lasām par lielām lietām

Kur pazūd zeķes un kur pazūd cilvēki? Bet varbūt tie nemaz nepazūd? Ko mēs visi kopā dažkārt neredzam? Kopā ar Tīnu lasām par lielām lietām - Pavela Šruta "Lietrīļas" un Elīsabetes Hellanes Lāšenas divas grāmatas par tēmām, kuras ne tik bieži mēdzam pārrunāt - "Es esmu Dzīve" un "Es esmu Nāve".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Greizie rati

Nav mūzika, bet dzied... Mīklas min Armaņu-Krūmiņu ģimene Mežaparkā

Nav mūzika, bet dzied un stāsta. Nav dūre, bet sit un glāsta. Šo runas pedagoģes Zanes Daudziņas mīklu un  klausītāju atsūtītās mīklas Greizajos ratos min Armaņu-Krūmiņu ģimene Mežaparkā: mamma Anna Armane, tētis Renārs Krūmiņš ar meitu Ausmu Krūmiņu un vecpapu Gunāru Krūmiņu.

 

 

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

"Gadsimts vai viens mirklis" - pārlapojam Latvijas Nacionālā baleta simtgades izdevumu

"Gadsimts vai viens mirklis?" – grāmata, kura veltīta Latvijas Nacionālajam baletam un tā simtgadei. Vēsture un skats nākamībā. Kultūras rondo atskats uz Latvijas Nacionālā baleta vēsturi, īpaši pievēršoties Baletam mūsdienās.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Sestdiena, 26. novembris pl. 12.00

Vada:

Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

12:20

Dzīves ritmi mūzikā

"Modu" kustība Anglijā un grupa "Small Faces"

Pagājušā gadsimta 50. gadu beigās Lielbritānijas jauniešu vidū uzplauka tā saucamā "modu kustība". "Modi" bija apsēsti ar visu jauno. Par neatņemamu laika pavadīšanas sastāvdaļu kļuva dejas līdz rītam mūzikas automātu pavadījumā kafejnīcās. Grupa "Small Faces", kas bija viena no nozīmīgākajām grupām tieši modu kustības fonā.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Laikmeta krustpunktā

Nebūtu studējis pārtikas tehnoloģijas, ar kino nenodarbotos. Saruna ar Ivaru Selecki

Ja kāds man piedāvātu taisīt filmu "Viss ir slikti", es to nedarītu, jo tā tas nav, saka dokumentālists Ivars Seleckis, kurš pasauli caur kameru fiksē jau vairāk nekā 60 gadus. Arī par darbu kinohronikā un radniecību ar Kārli Ulmani saruna ar Ivaru Selecki.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Mainīsies vecāku pabalsta saņemšanas kārtība

No 2023. gada 1. janvāra mainīsies kārtība, kā vecāki saņems vecāku pabalstu. Būtiskākā atšķirība būs otram vecākam nenododamā pabalsta daļa divu mēnešu apjomā.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Ķepa uz sirds

Putnu barošana ziemā: cik tas izmaksā un vai to vajag uzņemties?

100 kilogrami pārtikas un izdevumi daudzos desmitos eiro, cik izmaksā putniņu barošana un vai to vajag uzņemties? Kā iekārtot barotavu un kā pareizi barot putniņus, interesējamies raidījumā. Stāsta Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Vada:

Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

15:34

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Lūšu ģimene Lielvārdes pagastā rūpējas par 50 bišu saimēm un uzņem tūristus

Lūšu ģimene Ogres novada Lielvārdes pagasta "Stropēnos" izveidojusi ģimenes uzņēmumu "Lūšu drava". Līga Lūse ir biškope jau 48 gadus, viņas vedekla Lelde arī pabeigusi biškopības kursus un abas rūpējas par 50 bišu saimēm. Lelde gatavo medus maisījumus ar ogām, šokolādi un riekstiem un uzņem tūristus.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:35

Laika Ritu Raksti

"Ēdati, ēdati jūs - bada ļaudis..." Apdziedāšanās dziesmas un paražas

Ēdati, ēdati jūs - bada ļaudis, ne mums tik vien, cik jums priekšā,
Vēl mums klētē, vēl pagrabēje, vēl mums laukā ar visu villu.

Par apdziedāšanās dziesmām un paražām stāsta tradīciju kopēji Beatrise Brandere un Andris Kapusts.
 

 

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Leons Paegle "Kurš mani mīl". 2. daļa

Leona Paegles romāna "Kurš mani mīl" radio dramatizējums. 2.daļa. Lomās: Dace Bonāte, Voldemārs Šoriņš, Jānis Reinis, Dainis Porgants, Pēteris Liepiņš, Māris Andersons, Jānis Skanis. Režisore Irēna Cērmane. Skaņu režisore Ināra Meirovica. 1980. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

17:58

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Sestdiena, 26. novembris pl. 18.00

Lasīt vairāk

18:20

Kolnasāta

Daugovpilī fiļmātais serials latgaliski "Fati" byus skotams jau itūgod

Saruna ar pyrmuo seriala latgaliski radūšu komandu - seriala idejis autoru, muziki i viesturnīku Arni Slobožaninu, režisoru Vadimu Bogdanovu izpyldproducenti Kristīni Veinšteinu, kai arī vīnu nu golvonūs akteru Ritvaru Gailumu.

Daugovpilī ityma vosorā tyka fiļmeits pyrmais serials latgaliski – komedeja ar kriminalim elementim četruos serejuos "Fati". Jau pavysam dreiži, decembrī, tys byus daeimams aiī skateituojim – Latvejis televizejis 1 kanalā, kai ari TET televizejī.

Vada:

Guna Igavena
Ilmārs Dreļs

Lasīt vairāk

18:50

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Ceļotāji Laine Pērse un Arturs Driņins - labie ārzemju skolotāji Ķīnā

Ceļotāju pāris Laine Pērse un Artūrs Driņins ir īsteni entuziasti, kuri, nebaidoties no izaicinājumiem, ir apceļojuši teju vai visu pasauli. Ceļojumu apraksti apkopoti grāmatās, pavisam tapušas jau piecas.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Vilki, lūši, lāči - kāpēc dabai vajag plēsējus?

Vilki, lūši, lāči - nevienam vien lauksaimniekam tie ir radījuši raizes un senatnē arī lielas bailes. Cīniņš ar plēsējiem cilvēku mudinājis pat atsevišķās vietās atbrīvoties no šiem dzīvniekiem pilnībā. Kādas tam ir bijušas sekas un kāpēc dabai vajag plēsējus?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par lācēnu Rūcēju. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Viens pret vienu

LTV raidījuma atkārtojums

21:46

Mūzika

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Leons Paegle "Kurš mani mīl". 3. daļa

Leona Paegles romāna "Kurš mani mīl" radio dramatizējums. 3.daļa. Lomās: Dace Bonāte, Voldemārs Šoriņš, Jānis Reinis, Dainis Porgants, Pēteris Liepiņš, Māris Andersons, Jānis Skanis. Režisore Irēna Cērmane. Skaņu režisore Ināra Meirovica. 1980. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:20

Dzīves ritmi mūzikā

„Modu kustība Anglijā un grupa „Small Faces.
Nebūt ne pēdējo vietu popularitātes ziņā joprojām ieņem angļu dziedātājs sers Rods Stjuarts - viņam skan viss - savā repertuārā līdzās kārtīgām britu roka dziesmām pamazām pamanījās ietvert liriskas balādes no amerikāņu zelta standartiem a la Frenks Sinatra. Viņš dziedāt sāka nopietni pirms gadiem sešdesmit ar astīti un kādu brīdi bija pazīstams ar segvārdu „Rod The Mod. Kas tad tie par Modiem ? Pagājušā gadsimta 50-to gadu beigās Lielbritānijas jauniešu vidū uzplauka tā saucamā „Modu kustība no angļu valodas vārda „Modernisms, sasniedzot apogeju 60-to gadu vidū. Pēckara ekonomiskais bums bija paveicis savu - 60-to gadu sākumā, reizē ar „Bītlu panākumu sākumu, ielās varēja arvien vairāk
sastapt jaunus ļaudis, kuri ģērbās izmeklētos, visbiežāk pie itāļu drēbnieka uz pasūtījuma šūtos uzvalkos un pārvietojās ar motorolleriem - arī visbiežāk itāļu. Valkāja kreklus ar šaurām apkaklītēm un tievas šlipsītes. Pie mums tādus, jau pirms otrā pasaules kara, sauca par „Dendijiem - tātad - smalki ģērbies cilvēks, švīts, kurš, turklāt, pieder
intelektuālajām aprindām. Arī šis vārds cēlies no angliskā apzīmējuma, to ieviesis un kultivējis slavenais angļu dzejnieks lords Bairons XIX gadsimta sākumā. Spilgts piemērs mūsu dendijam - mākslinieks Kārlis Padegs, kura skulptūra mājvietu atradusi iepretim Latviešu biedrības
nama…
Modi bija apsēsti ar visu jauno - no štatiem uz Londonu bija atceļojis modernais džezs, blūzs un souls. Un vēl - no Jamaikas „ska mūzika. Par neatņemamu laika pavadīšanas sastāvdaļu kļuva dejas līdz rītam mūzikas automātu pavadījumā kafejnīcās un klubos, kurus neslēdza ciet kā alus krogus jau vienpadsmitos vakarā. Tātad svarīga bija mūzika. Iepriekš pieminētais Rods Stjuarts īpašus panākumus sāka gūt laikā, kad dziedāja grupā „Faces. Grupa
„Faces izauga no ansambļa ar līdzīgu nosaukumu - „Small Faces - kas bija viena no nozīmīgākajām grupām tieši modu kustības fonā.

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

"Gadsimts vai viens mirklis" - pārlapojam Latvijas Nacionālā baleta simtgades izdevumu

"Gadsimts vai viens mirklis?" – grāmata, kura veltīta Latvijas Nacionālajam baletam un tā simtgadei. Vēsture un skats nākamībā. Kultūras rondo atskats uz Latvijas Nacionālā baleta vēsturi, īpaši pievēršoties Baletam mūsdienās.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

01:20

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ceļotāji Laine Pērse un Arturs Driņins - labie ārzemju skolotāji Ķīnā

Ceļotāju pāris Laine Pērse un Artūrs Driņins ir īsteni entuziasti, kuri, nebaidoties no izaicinājumiem, ir apceļojuši teju vai visu pasauli. Ceļojumu apraksti apkopoti grāmatās, pavisam tapušas jau piecas.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Laikmeta krustpunktā

Nebūtu studējis pārtikas tehnoloģijas, ar kino nenodarbotos. Saruna ar Ivaru Selecki

Ja kāds man piedāvātu taisīt filmu "Viss ir slikti", es to nedarītu, jo tā tas nav, saka dokumentālists Ivars Seleckis, kurš pasauli caur kameru fiksē jau vairāk nekā 60 gadus. Arī par darbu kinohronikā un radniecību ar Kārli Ulmani saruna ar Ivaru Selecki.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

Nav mūzika, bet dzied... Mīklas min Armaņu-Krūmiņu ģimene Mežaparkā

Nav mūzika, bet dzied un stāsta. Nav dūre, bet sit un glāsta. Šo runas pedagoģes Zanes Daudziņas mīklu un  klausītāju atsūtītās mīklas Greizajos ratos min Armaņu-Krūmiņu ģimene Mežaparkā: mamma Anna Armane, tētis Renārs Krūmiņš ar meitu Ausmu Krūmiņu un vecpapu Gunāru Krūmiņu.

 

 

 

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:38

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

Daugovpilī fiļmātais serials latgaliski "Fati" byus skotams jau itūgod

Saruna ar pyrmuo seriala latgaliski radūšu komandu - seriala idejis autoru, muziki i viesturnīku Arni Slobožaninu, režisoru Vadimu Bogdanovu izpyldproducenti Kristīni Veinšteinu, kai arī vīnu nu golvonūs akteru Ritvaru Gailumu.

Daugovpilī ityma vosorā tyka fiļmeits pyrmais serials latgaliski – komedeja ar kriminalim elementim četruos serejuos "Fati". Jau pavysam dreiži, decembrī, tys byus daeimams aiī skateituojim – Latvejis televizejis 1 kanalā, kai ari TET televizejī.

Vada:

Guna Igavena
Ilmārs Dreļs

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika