Ceturtdiena, 2024. gada 23. maijs

Vārda diena: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas notikumu apskats.
*
Šī diena vēsturē. 1896. gadā 28. aprīlī dzimis gleznotājs, grafiķis, scenogrāfs, keramiķis, interjerists, arī mākslas kritiķis un pedagogs Romans Suta. Viņš sarakstījis pirmo ārzemēs izdoto grāmatu par latviešu mākslu.

Vada:

Elīna Baltskara

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Par mājsaimniecību ekonomisko situāciju liecina arī parādu apjoms par komunālajiem pakalpojumiem. Rīgā informācija par daudzdzīvokļu māju kopējiem parādiem ir publiski pieejama gan uzņēmuma „Rīgas siltums, gan „Rīgas ūdens mājas lapās. Kāpēc publiskotā informācija atšķiras no reālās un cik korekti ar iedzīvotājiem par parādiem komunicē namu apsaimniekotāji?
*
Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica faktu pārbaudes projekta Re:Check sagatavotais melu un maldu apskats.

Vada:

Elīna Baltskara

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Aprīlī, ar Nacionālo bruņoto spēku aktīvu iesaisti, pēc piecu gadu pārtraukuma ir atsākušies darbi pie žoga izbūves uz Latvijas-Krievijas robežas. Drīzumā darbus šajā robežas posmā uzsāks vēl vairāki uzņēmēji, ar kuriem par žoga uzbūvi Valsts nekustamie īpašumi noslēguši līgumus. Prioritāro robežas žoga posmu izbūve plānota līdz šī gada beigām, nākošgad turpinot sarežģītākos atlikušos posmus, tāpat darbs rit pie pirms vairākiem gadiem jau izbūvētās robežas infrastruktūras un žoga auditēšanas un pieņemšanas ekspluatācijā. Vietvaras vadītājs min – ir ņemtas vērā vairākas iepriekšējā darbā pieļautās kļūdas, kā dēļ šobrīd pierobežas iedzīvotāji un lauksaimnieki var būt mierīgāki par iespējamu pierobežas ceļu vai citas infrastruktūras sabojāšanu.

Vada:

Elīna Baltskara

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Jēkabpils novada Kaldabruņā soli pa solim tiek atjaunota Červonkas baznīca – dievnams, par kuru klīst leģenda, ka tur savulaik esot kristīts latviešu klasiķis Rainis. Baznīcas atdzimšanā īpaša loma ir Kaldabruņas luterāņu draudzei un vietējai biedrībai, kas aktīvi darbojas, lai dievnamu atjaunotu. Šobrīd tiek gatavoti jauni stikli baznīcas logiem.
*
Pēc ziemas, kas negaidīti atgriezās aizvadītajā nedēļā, šodien, šķiet, ka daudziem pati galvenā aktualitāte ir dārza darbi. Pēdējā laikā aizvien vairāk izskan aicinājumu – sēt un audzēt kādreizējās, Latvijai raksturīgās šķirnes, bet daudzām jau vairs sēklas nav pieejamas un ir vajadzīgs liels darbs, lai šīs šķirnes atkal būtu mūsu dārzos. Tas ir arī stāsts par Latvijas dzelteno ābolu kāli, kurš pateicoties biedrības „Slow Food Straupe iniciatīvai atkal tiek audzēts. Tagad doma ir dārzos atgriezt arī ģimenes sīpolus.

Vada:

Elīna Baltskara

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons

Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Trīs lietas, kas raksturo Imantu Ziedoni – dzirnakmeņi, saule un olas

„Es varu dzīvot tikai trīsstūrī," savās epifānijās raksta Imants Ziedonis. „Visas vērtības turas kopā pa trim," viņš ir teicis kādā intervijā. Pieminot dzejnieku 91. dzimšanas dienā, kas ir 3. maijā, runājam par trim lietām, kas raksturo Imantu Ziedoni – dzirnakmeņiem, sauli un olām. 

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Ar Jēkabu pļāpājam, vai vārdi var būt veci un kā saprast savas superspējas

Ar Jēkabu pļāpājam, vai vārdi var būt veci. Tāpat domājam, kā saprast savas superspējas. Lasām Aleksandra Rozēna Ar lidvērpeli uz Mēnesi (Zvaigzne ABC) un Leldes Jaujas Tās ir tikai superspējas (Latvijas Mediji).

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

"Sveiks, Vali!" Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 4. daļa

"Sveiks, Vali!" Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 4. daļa. Režisors Lauris Gundars, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ivo Tauriņš. Lomās Varis Brasla, Marija Linarte, Anna Putniņa.

Lasīt vairāk

10:46

Mūzika

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Karostas ūdenstornī iemājo vienas dienas festivāls „Ziedonis ūdenstornī”

Jūnija sākumā jau sesto reizi notiks Liepājas Karostas festivāls. Raidījumā uzzināsiet arī citus Liepājas Karostas jaunumus: par jauno ekspozīciju Karostas cietumā, plāniem Muzeju naktij, un maija sākumā gaidāmo vienas dienas mūzikas, mākslas un laikmetīgā teātra festivālu "Ziedonis Ūdenstornī".

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Radio mazā lasītava. Laura Vinogradova "Vārnas"

Romi, čigāni, čīčas, mellenes, vārnas... visus šos vārdus garstāstā „Vārna” lieto Laura Vinogradova. Cik viegli vai sarežģīti ir runāt ar čigāniem, cik tuvu viņi sev pielaiž? Vai viņi ir latviešu čigāni? Kas nepiedien čigānietēm? "Vārnā” autore uzdod jautājumus ne tikai par čigāniem, bet arī par bērnunama traumām. 

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 28. aprīlis pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Ievai Akuraterei – jauns albums

Šīs nedēļas sākumā kārtējo dzimšanas dienu nosvinēja mūsu Ieva Akuratere. Laiks rit – tur mēs neko nevaram mainīt, bet viņa ir dziedātāja, kurai joprojām piestāv dziedāt par visu, un Ievas daiļrades loks ir patiešām plašs: no trakulīga rokenrola līdz mīlas duetiem un šūpuļdziesmām. 22. aprīlī klajā nāca jauns Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa albums "Ceļš". 

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis startēs pasaules rallijčempionāta posmos Polijā un Latvijā

Saruna ar rallija pilotu Mārtiņu Sesku un stūrmani Renāru Franci. Abi šogad “Ford” rūpnīcas komandas “M-Sport” sastāvā startēs divos pasaules rallija čempionāta posmos – Polijā un Latvijā. Savukārt rubrikā “Ciemos pie Gunāra Jākobsona” viesos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors Kalvis Ciekurs.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs
Lotārs Zariņš

Lasīt vairāk

13:48

Mūzika

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 28. aprīļa spēle

Spēlē piedalās: Līga Kriķīte, Andris Millers, Marts Putniņš, Ilvija Pūce.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Diasporas jauniešu zināšanas par Latvijas vēsturi

Liela daļa diasporas latviešu kopā sanākšanu un godu notiek dienās, kad Latvijas valstij ir svarīgi vēsturiski datumi. Taču kādas ir diasporas latviešu, īpaši jauniešu, zināšanas par Latvijas vēsturi un kāpēc vēstures zināšanas ir nepieciešamas, dzīvojot simtiem un tūkstošiem kilometru attālumā no Latvijas?

Vada:

Agnese Drunka
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Eiropas Savienība – kopīgo desmitgažu pieredze

Tuvojoties 20. gadskārtai kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, piedāvājam sarunu, kas pirmoreiz izskanēja pirms desmit gadiem. Toreiz raidījumu ciklā "Eiropas nākotne desmit tēmās" 2014. gada februārī vērtējām Latvijas pirmo desmitgadi Eiropas valstu kopībā un ieskicējām nākotnes perspektīvas. Ieklausāmies un izvērtējam, kas no teiktā joprojām aktuāls arī šodien. Eduarda Liniņa sarunu biedres studijā: politoloģe Žaneta Ozoliņa un socioloģe Ieva Strode.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

Grāmatai pa pēdam. Brāļi Kaudzītes "Mērnieku laiki"

Turpinot sekot latviešu romāna pirmsākumiem, šoreiz pētām brāļu Kaudzīšu romāna „Mērnieku laiki” nozīmi latviskās grāmatniecības attīstībā. Izzinām, kādas Eiropas literatūras ietekmes tajā samanāmas un kāpēc to nevar uzskatīt tikai par reālistisku laikmeta atspoguļojumu; kāpēc izdevēji sākotnēji bija skeptiski par „Mērnieku laiku” spēju iekarot lasītāju sirdis un kāpēc daļā latviešu sabiedrības to uzņēma ar sašutumu.

Vada:

Santa Lauga
Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Teātra garša. 2024. gada 2. raidījums. Sarunājas Māra Ķimele un Elmārs Seņkovs

Radioteātrī turpinās Latvijas Teātra darbinieku savienības cikls "Teātra Atlanti cauri laikiem. Teātra garša". Latvijas teātra vecmeistaru un jauno skatuves mākslinieku sarunas par svarīgo teātrī un ārpus tā. 2024.gada sezonas 2. raidījums. Tiekas divi režijas un pedagoģijas meistari Māra Ķimele un Elmārs Seņkovs.

Lasīt vairāk

17:45

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 28. aprīlis pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Stiprie stāsti

Viesojamies Gulbenes novada Lejasciema pagasta viensētā "Kalniņi"

Ciemojamies Gulbenes novada Lejasciema pagasta viensētā "Kalniņi" pie meitas un mammas – Vitas un Velgas Biseniecēm. Vita pirms četriem gadiem atgriezās dzimtajā pusē, īstenoja LEADER projektu un izveidoja ražošanas telpas, kur liofilizē jeb saldējot izžāvē ogas, augļus un dārzeņus.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Monopola viešņa aktrise Indra Briķe

Kopš Indra Briķe sevi atceras – apmēram no trīs gadu vecuma – viņa vienmēr ir zinājusi, ka būs aktrise. Mamma viņu jau no agras bērnības veda uz Liepājas teātra izrādēm, un tas bijis tik liels brīnums - ka tur notiek kaut kas tik ļoti fascinējošs, ka, pārbraucot mājās uz saviem laukiem, sākusi atveidot redzētās lomas...

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Pasaules kvantu diena: kvantu datoru iespējas raisa jautājumus par kiberdrošību

Atzīmējot Pasaules kvantu dienu, raidījumā pievēršamies kvantu priekšrocībām un trūkumiem kiberdrošībā. Kvantu datori varētu īsā laika posmā atšifrēt milzīgu datu apjomu. Tas rada jautājumus par mūsu datu drošību nākotnē. Vai kvantu komunikācija un datorika sniegs mums lielāku drošību virtuālajā telpā? Vai tieši otrādi?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Lācis un pelīte. Pasaku stāsta Vera Singajevska

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Psihodrāma – ko tā īsti nozīmē un kā darbojas?

Ir daudzi un dažādi veidi, kā pētīt sevi, tāpēc ir vērts uzzināt par katru no tiem nedaudz vairāk, pat ja kaut kad saruna par to jau ir bijusi. Šoreiz par psihodrāmu – ko tas īsti nozīmē un kā tas darbojas?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Kāds ir bērnu reliģiskais potenciāls?

Dažkārt bērnu sniegtās atbildes mūs patiešām pārsteidz. Kāds ir bērnu garīgais potenciāls? Ko, iespējams, vēl nezinām par viņu garīgajām spējām? 

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Ievai Akuraterei – jauns albums

Šīs nedēļas sākumā kārtējo dzimšanas dienu nosvinēja mūsu Ieva Akuratere. Laiks rit – tur mēs neko nevaram mainīt, bet viņa ir dziedātāja, kurai joprojām piestāv dziedāt par visu, un Ievas daiļrades loks ir patiešām plašs: no trakulīga rokenrola līdz mīlas duetiem un šūpuļdziesmām. 22. aprīlī klajā nāca jauns Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa albums "Ceļš". 

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Karostas ūdenstornī iemājo vienas dienas festivāls „Ziedonis ūdenstornī”

Jūnija sākumā jau sesto reizi notiks Liepājas Karostas festivāls. Raidījumā uzzināsiet arī citus Liepājas Karostas jaunumus: par jauno ekspozīciju Karostas cietumā, plāniem Muzeju naktij, un maija sākumā gaidāmo vienas dienas mūzikas, mākslas un laikmetīgā teātra festivālu "Ziedonis Ūdenstornī".

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

Radio mazā lasītava. Laura Vinogradova "Vārnas"

Romi, čigāni, čīčas, mellenes, vārnas... visus šos vārdus garstāstā „Vārna” lieto Laura Vinogradova. Cik viegli vai sarežģīti ir runāt ar čigāniem, cik tuvu viņi sev pielaiž? Vai viņi ir latviešu čigāni? Kas nepiedien čigānietēm? "Vārnā” autore uzdod jautājumus ne tikai par čigāniem, bet arī par bērnunama traumām. 

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 28. aprīļa spēle

Spēlē piedalās: Līga Kriķīte, Andris Millers, Marts Putniņš, Ilvija Pūce.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Monopola viešņa aktrise Indra Briķe

Kopš Indra Briķe sevi atceras – apmēram no trīs gadu vecuma – viņa vienmēr ir zinājusi, ka būs aktrise. Mamma viņu jau no agras bērnības veda uz Liepājas teātra izrādēm, un tas bijis tik liels brīnums - ka tur notiek kaut kas tik ļoti fascinējošs, ka, pārbraucot mājās uz saviem laukiem, sākusi atveidot redzētās lomas...

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

Ar Jēkabu pļāpājam, vai vārdi var būt veci un kā saprast savas superspējas

Ar Jēkabu pļāpājam, vai vārdi var būt veci. Tāpat domājam, kā saprast savas superspējas. Lasām Aleksandra Rozēna Ar lidvērpeli uz Mēnesi (Zvaigzne ABC) un Leldes Jaujas Tās ir tikai superspējas (Latvijas Mediji).

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

05:25

Mūzika