Ceturtdiena, 2025. gada 20. februāris

Vārda diena: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Latvijas Sabiedriskais medijs

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Šī diena vēsturē - Svētā Valentīna diena.
*
Latvijā radīts jauns augu valsts produkts – fermentēts zaļo griķu dzēriens, kas ir līdzīgs kefīram un tiek ražots no Latvijā audzētiem bioloģiskajiem griķiem.
Uzņēmums Fermentful izveidots pirms 4 gadiem un vairāk nekā gadu ilgusi receptūras un ražošanas tehnoloģijas izstrāde, kas visu laiku tiek uzlabota un papildināta. Griķu kefīru var nopirkt mūsu mazumtirdzniecības veikalu tīklos, bet jau martā uzņēmums uzsāks eksportu uz Austriju.
*
Lai mākslas darbs uzrunātu, tajā jāieliek mīlestība – teikusi viena no izcilākajām mūsu tēlniecēm Ēvī Upeniece. Viņas pašas darbi ar savu spēku un skaistumu uzrunājuši ļoti daudzus. Ne velti viņas skulptūrā reiz kāds cilvēks iemīlējās, bet kāds cits nosauca savu meitu viņas skulptūras vārdā.
Šis ir tēlnieces Ēvī Upenieces 100.jubilejas gads, un, to ievadot, tikko klajā nākusi viņas atmiņu grāmata "No Sarkandaugavas līdz Havanai", ko sastādījusi Marika Rozenberga.Pati māksliniece, diemžēl, grāmatas iznākšanu nepiedzīvoja. Mūžības ceļos viņa devās pagājušā gadā drīz pēc savas 99.dzimšanas dienas.

Vada:

Kristaps Feldmanis
Elīna Baltskara

06:30

Ziņas

06:33

Labrīt

06:36

Sporta ziņas

06:41

Labrīt

Reģionu aktualitātes.
*
Liepājā šonedēļ sācies nu jau trešais Nevalstisko organizāciju (NVO) izaugsmes inkubatora cikls. Liepājas pašvaldība jau vairākus gadus finansiāli atbalsta šādu iniciatīvu, kas ļauj stiprināt tieši dažādu biedrību un organizāciju spēju piesaistīt finansējumu savām iecerēm.
Šogad inkubatorā būs iespējas pilnveidoties trīspadsmit organizācijām. Liepājas pieredze radījusi interesi visā Latvijā, tāpēc ES Sabiedrības integrācijas fonds veicinājis atbalstu NVO izaugsmes inkubatoru veidošanai visos Latvijas reģionos.
*
Pieaugot vardarbīgo noziegumu skaitam Zviedrijā, satraukums samilzis arī tur dzīvojošo latviešu vidū. Kā Zviedrijā jūtas diasporas latvieši?

Viesos:

Gorodko Roberts
Diasporas interneta vietnes "latviesi.com" pārstāvis

Vada:

Kristaps Feldmanis
Elīna Baltskara

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Šodien Vācijā sākas ikgadējā Minhenes drošības konference, kas pulcēs desmitiem valstu līderu un valdību pārstāvju. Konference notiek laikā, kad darbu uzsākusi jaunā ASV administrācija Donalda Trampa vadībā. Lai gan Eiropas un Ukrainas amatpersonām jau bijušas atsevišķas sarunas ar amerikāņiem par karu Ukrainā, tomēr tieši Minhene būs tā vieta, kur visām iesaistītajām pusēm vienuviet gaidāmas līdz šim visplašākās sarunas.
*
Ārzemju ziņas.
*
Pērno gadu nozares pārstāvji raksturoja kā sastinguma periodu, taču samazinoties Euribor procentu likmēm, pieaug darījumu skaits mājokļu tirgū.
Nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" tirgus analītiķi, apkopojot datus par janvāra darījumiem, secina, ka gada sākumā tirgus bijis negaidīti aktīvs. Vai piedāvājums tiek līdzi pieprasījumam?

Viesos:

Šīns Edgars
Nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" valdes priekšsēdētājs

Vada:

Kristaps Feldmanis
Elīna Baltskara

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Latvija ražotu fermentētu zaļo griķu dzērienu varēs nopirkt arī 144 veikalos Austrijā

Latvijā radīts jauns augu valsts produkts – fermentēts zaļo griķu dzēriens, kas ir līdzīgs kefīram un tiek ražots no Latvijā audzētiem bioloģiskajiem griķiem. Uzņēmums “Fermentful” izveidots pirms četriem gadiem un vairāk nekā gadu ilgusi receptūras un ražošanas tehnoloģijas izstrāde, kas visu laiku tiek uzlabota un papildināta. Griķu kefīru var nopirkt mūsu mazumtirdzniecības veikalu tīklos, bet jau martā uzņēmums uzsāks eksportu uz Austriju.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

"Vienkārši spēlējāmies ģimenēs": Gata dzimumnozieguma stāsts

Turpinām ierakstu sēriju, šoreiz skaidrojot, kāpēc personas pastrādā dzimumnoziegumus. Pērn Valsts probācijas dienestā uzraudzībā bija ap trīssimt cilvēku, kuri veica noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Tie bija 6% no kopumā uzraudzībā esošajiem cilvēkiem.

Arī Gatis jau apmēram divus gadus ir probācijas klients. Viņš pastrādāja noziegumu pret bērniem. Vīrietis to skaidro, kā vienkārši spēlēšanos ģimenēs, taču šīs spēles ietvēra seksuālas darbības.

Vada:

Linda Spundiņa

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Tēlnieces Ēvī Upenieces atmiņu grāmata ievada māksliniece 100.jubilejas gadu

Lai mākslas darbs uzrunātu, tajā jāieliek mīlestība – teikusi viena no izcilākajām mūsu tēlniecēm Ēvī Upeniece. Viņas pašas darbi ar savu spēku un skaistumu uzrunājuši ļoti daudzus. Ne velti viņas skulptūrā reiz kāds cilvēks iemīlējās, bet kāds cits nosauca savu meitu viņas skulptūras vārdā.

Šis ir tēlnieces Ēvī Upenieces 100.jubilejas gads, un, to ievadot, tikko klajā nākusi viņas atmiņu grāmata "No Sarkandaugavas līdz Havanai", ko sastādījusi Marika Rozenberga.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Tagad viss ir jaudīgs. Par modes vārdiem spriežam latviešu valodas stundā

Tagad viss mums ir jaudīgs - jaudīgs priekšnesums, vēstījums un pat izaicinājums ir jaudīgs. Par modes vārdiem spriežam februāra latviešu valodas stundā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

09:58

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Digitālās brokastis

Ziņas: GTA 6 neiznāks septembrī un dzimst jauni sociālie tīkli
Izveido savu mākslīgā intelekta asistentu!
Automašīnas "Volkswagen Golf" jubilejas versijas apskats

Uzņēmumi aicina vienkāršot ES MI regulējumu; "OpenAI" izstrādā savu MI čipu; GTA 6 neiznāks septembrī. Jaunumi no "PlayStation"; Vācieši izziņo 20 000 dolāru vērtu elektroauto; Jauni sociālie tīkli "Pinksky" un "BFisland".

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

10:56

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Edvīns Raups: Dzeja manī ir kā stihija, mani ārkārtīgi interesē vārdos nepasakāmais
"Slāvu tautas dziedājumi" - latviešu iedziedāta ukraiņu tautas mūzika izdota Zviedrijā

Kopā ar dzejnieku Edvīnu Raupu studijā veram vaļā viņa jaunāko dzejoļu krājumu “Laiks ir jau ievilcies” un pārrunājam viņa skatījumu uz cilvēka esību, laiku un domu plūdumu.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Piektdiena, 14. februāris, pl.12:00

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar komiķi Ernestu Cimanski

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar komiķi Ernestu Cimanski.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Šonedēļ daudz nākas runāt par pasaulē notiekošo

ASV prezidentam Donaldam Trampam esot bijusi produktīva saruna ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu. Abi sprieduši par kopēju nākotnes perspektīvu. Šajās dienās daudz nākas runāt par to, kas notiek pasaulē. Pārlūkojam nedēļas notikumus.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Ikdiena ģimenē, kurā tikko ieradusies vēl viena atvasīte. Ieva un Mārtiņš Pulveri

Basketboliste Ieva Pulvere šobrīd ikdienu basketbola laukumā nomainījusi pret pilna laika mammas darbu - nesen kopā ar vīru - sporta ārstu Mārtiņu Pulveri, viņi sagaidījuši savu otro atvasīti Vilmu. Šis laiks bijis izaicinājums visiem - četrgadnieks Vilis slimojis, tāpēc pēdējie mēneši pavadīti galvenokārt mājās, ucinot meitiņu un spēlējoties ar Vili.

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Augstāk par zemi

"Academia Petrina" Jelgavā svin 250. gadadienu

Jelgavas akadēmiskā ģimnāzija jeb Academia Petrina tika nodibināta 1795. gadā. Šobrīd ēkā atrodas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, kurš uztur un kopj Latvijas pirmās augstākās mācību iestādes atmiņu. Šogad, Academia Petrina dibināšanas 250. gadadienā, tiks rīkoti vairāki pasākumi.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Atkrytumu saimisteibā Latgolā daudz izaicynuojumu. Īdzeivuotuojim juoīsasaista vaira

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

15:35

Rada un raida jau 100 gadus

No spīkeriem līdz ziņu programmu vadītājiem

Pagājušā gadsimta 30. gados Radiofonā spīkeri strādāja vēlāk pazīstamā dzejniece Mirdza Ķempe. Iepazīstam „Ķempes krēslu", kas vēl tagad atrodas radiomājā Doma laukumā 8, uzzinām kā pirmos soļus diktora amatā spēra mūsu ilggadīgā darbiniece, samtainās balss īpašniece Sandra Glāzupa, bet Ziņu dienesta rīta programmas Labrīt balss Lauris Zvejnieks stāsta, kāpēc viņam patīk runāt pie radio mikrofona.

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Piektdiena, 14. februāris, pl. 16:00
Paziņoti grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" nominanti; mūža balvu saņems Inta Geile

Vācijas pilsētā Minhenē 14. februārī pulcējas desmitiem valstu līderu un valdību pārstāvju, lai Minhenes drošības konferencē apspriestu drošības izaicinājumus pasaulē.

Lai arī kara beigas Ukrainā vēl nav saskatāmas, pilnā sparā ir sākusies gatavošanās parlamenta un prezidenta vēlēšanām.

"Zelta ābele 2024" mūža ieguldījuma balvu saņems tulkotāja un izdevēja Inta Geile.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītāja amatam izvirzīta bijusī pārvaldes Rīgas reģiona vadītāja Ināra Bula.

Lasīt vairāk

16:44

Mediju anatomija

Kā turpināt ziņot par notiekošo Krievijā? Saruna ar "The Moscow Times" galveno redaktori

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, informācija par to, kas patiešām notiek Krievijā, ir ierobežota. Neatkarīgie mediji, kas līdz kara sākumam kaut ierobežoti, bet strādāja, pēc iebrukuma kļuva varai pavisam nevēlami. Kā turpināt ziņot par to, kas notiek Krievijā arī šodien? Saruna ar Samantu Berkhedu, „The Moscow Times” galveno redaktori. 

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu

Mēru dižozols sacenšas par "Eiropas Gada koka" titulu. Balso!

Mēru dižozols ir ieguvis 1. vietu konkursā "Eiropas Gada koks Latvijā". Savukārt līdz 24. februārim norisinās balsojums par "Eiropas Gada koku", kurā līdz ar Mēru dižozolu piedalās koki no 14 citām Eiropas valstīm, tostarp mūsu kaimiņvalsts Lietuvas.

Vada:

Toms Grēviņš
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

Mēru dižozols sacenšas par "Eiropas Gada koka" titulu. Balso!

Mēru dižozols ir ieguvis 1. vietu konkursā "Eiropas Gada koks Latvijā". Savukārt līdz 24. februārim norisinās balsojums par "Eiropas Gada koku", kurā līdz ar Mēru dižozolu piedalās koki no 14 citām Eiropas valstīm, tostarp mūsu kaimiņvalsts Lietuvas.

Vada:

Toms Grēviņš
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:33

Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu

Mēru dižozols sacenšas par "Eiropas Gada koka" titulu. Balso!

Mēru dižozols ir ieguvis 1. vietu konkursā "Eiropas Gada koks Latvijā". Savukārt līdz 24. februārim norisinās balsojums par "Eiropas Gada koku", kurā līdz ar Mēru dižozolu piedalās koki no 14 citām Eiropas valstīm, tostarp mūsu kaimiņvalsts Lietuvas.

Vada:

Toms Grēviņš
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

17:58

Sociālais paziņojums

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Piektdiena, 14. februāris, pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Drošinātājs

18:58

Sociālais paziņojums

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Gleznotāja Gita Šmite aicina uz personālizstādi "Laimes krekliņā"

No 8. februāra kultūrtelpā "OLA Foundation" skatāma Gitas Šmites gleznu izstāde "Laimes krekliņā", kas ir dziļi personisks un emocionāli piesātināts stāsts par ģimeni, mājām un dzimtas saitēm. Izstādes centrālais tēls - mazs balts lina krekliņš - ir mākslinieces bērnības simbols, ko viņas mamma šuvusi, gaidot viņu piedzimstam.

Vada:

Arita Grīnberga
Elīna Krūkle

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Tagad viss ir jaudīgs. Par modes vārdiem spriežam latviešu valodas stundā

Tagad viss mums ir jaudīgs - jaudīgs priekšnesums, vēstījums un pat izaicinājums ir jaudīgs. Par modes vārdiem spriežam februāra latviešu valodas stundā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Lietuvas tautas pasaku "Saules meita" stāsta Juris Lejaskalns. 2000.gada ieraksts.

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Šonedēļ daudz nākas runāt par pasaulē notiekošo

ASV prezidentam Donaldam Trampam esot bijusi produktīva saruna ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu. Abi sprieduši par kopēju nākotnes perspektīvu. Šajās dienās daudz nākas runāt par to, kas notiek pasaulē. Pārlūkojam nedēļas notikumus.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Eleonora Portere "Pollianna". 2.daļa

Eleonoras Porteres romāna "Pollianna" dramatizējums. 2.daļa. Polliannas lomā Aīda Ozoliņa. Režiju un dramatizējumu veidojis Andrejs Migla. Komponists Ivars Davidovičs. Skaņu režisori Ināra Meirovica un Maigonis Ozols. Ierakstīts 1994. gadā.

Lasīt vairāk

22:58

Mūzika

23:00

Ziņas

23:14

Laika ziņas

23:15

Mediju anatomija

Kā turpināt ziņot par notiekošo Krievijā? Saruna ar "The Moscow Times" galveno redaktori

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, informācija par to, kas patiešām notiek Krievijā, ir ierobežota. Neatkarīgie mediji, kas līdz kara sākumam kaut ierobežoti, bet strādāja, pēc iebrukuma kļuva varai pavisam nevēlami. Kā turpināt ziņot par to, kas notiek Krievijā arī šodien? Saruna ar Samantu Berkhedu, „The Moscow Times” galveno redaktori. 

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

23:30

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Edvīns Raups: Dzeja manī ir kā stihija, mani ārkārtīgi interesē vārdos nepasakāmais
"Slāvu tautas dziedājumi" - latviešu iedziedāta ukraiņu tautas mūzika izdota Zviedrijā

Kopā ar dzejnieku Edvīnu Raupu studijā veram vaļā viņa jaunāko dzejoļu krājumu “Laiks ir jau ievilcies” un pārrunājam viņa skatījumu uz cilvēka esību, laiku un domu plūdumu.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Gleznotāja Gita Šmite aicina uz personālizstādi "Laimes krekliņā"

No 8. februāra kultūrtelpā "OLA Foundation" skatāma Gitas Šmites gleznu izstāde "Laimes krekliņā", kas ir dziļi personisks un emocionāli piesātināts stāsts par ģimeni, mājām un dzimtas saitēm. Izstādes centrālais tēls - mazs balts lina krekliņš - ir mākslinieces bērnības simbols, ko viņas mamma šuvusi, gaidot viņu piedzimstam.

Vada:

Arita Grīnberga
Elīna Krūkle

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Atkrytumu saimisteibā Latgolā daudz izaicynuojumu. Īdzeivuotuojim juoīsasaista vaira

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Ikdiena ģimenē, kurā tikko ieradusies vēl viena atvasīte. Ieva un Mārtiņš Pulveri

Basketboliste Ieva Pulvere šobrīd ikdienu basketbola laukumā nomainījusi pret pilna laika mammas darbu - nesen kopā ar vīru - sporta ārstu Mārtiņu Pulveri, viņi sagaidījuši savu otro atvasīti Vilmu. Šis laiks bijis izaicinājums visiem - četrgadnieks Vilis slimojis, tāpēc pēdējie mēneši pavadīti galvenokārt mājās, ucinot meitiņu un spēlējoties ar Vili.

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Digitālās brokastis

Ziņas: GTA 6 neiznāks septembrī un dzimst jauni sociālie tīkli
Izveido savu mākslīgā intelekta asistentu!
Automašīnas "Volkswagen Golf" jubilejas versijas apskats

Uzņēmumi aicina vienkāršot ES MI regulējumu; "OpenAI" izstrādā savu MI čipu; GTA 6 neiznāks septembrī. Jaunumi no "PlayStation"; Vācieši izziņo 20 000 dolāru vērtu elektroauto; Jauni sociālie tīkli "Pinksky" un "BFisland".

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

05:56

LR1 frekvenču pieteikums