Kad Azerbaidžānas autoritārā vara centās piekukuļot Eiropas politiķus, naudas pārskaitījumiem tā izmantoja firmu ar kontiem Latvijas bankās. Kad vajadzēja paslēpt šīs valsts prezidenta meitu īpašumus, arī tad darījumiem izmantoja ārzonas firmu ar kontu Latvijas bankā.

“Mēs atradām šo saikni un publicējām lielu pētījumu par gandrīz miljardu lielu kukuli, ko “TeliaSonera” samaksājusi meitām,” stāsta Organizētās noziedzības un korupcijas izpētes centra žurnāliste Miranda Patručiča.

Raidījums Atvērtie faili turpina pētīt, kāda nauda ir plūdusi caur Latvijas bankām un kādēļ Latvijai draudēja iekļūšana finanšu nozares „pelēkajā sarakstā”. Mūsu rīcībā ir nonākusi informācija par vairāk nekā simts augsta riska klientu pārskaitījumiem no 2013. līdz 2018.gadam. To kopējā summa ir nepilni divi miljardi eiro, kas plūduši caur “ABLV” un citām bankām.

“Es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt, ka konkrētais klients ir vai nav mūsu bankas klients,” norāda Juris Bogdanovs, kurš “Swedbank” Baltijas filiālēs atbild par cīņu ar finanšu noziegumiem. “Swedbank” ir vienīgā no bankām, kas atsaucās Latvijas Radio aicinājumam uz interviju.

Kādus klientus no Azerbaidžānas, Uzbekistānas un Krievijas apkalpojušas Latvijas bankas?