Kas ir kopienā balstīta māksla? Kā to atšķirt no amatiermākslas un kā apzināt ētiskos aspektus? Ruckas mākslas fonds vebināru ciklā pievērsies Latvijā tikai nesen aizsāktās kopienu mākslas jēdziena formulēšanai un pieredzes apmaiņai. Raidījumā uzzināsiet par fonda "INITIUM", Ruckas mākslas fonda un muzeju projekta "Vairāk gaismas!" radīto projektu pieredzi un pamanītajiem problēmaspektiem.

Raidījuma Augstāk par zemi studijā viesojas trīs starpdisciplināru projektu kuratores, kuras sev nesen kā atklājušas vismaz Latvijā vēl samērā jaunu jomu, kurai kā patreiz vienojošais nosaukums izvēlēts jauns jēdziens “kopienā balstīta māksla”.  Iemesls sarunai ir pavisam konkrēts, šobrīd Ruckas mākslas fonds vebināru ciklā pievērsies Latvijā tikai nesen aizsāktās kopienu mākslas jēdziena formulēšanai un pieredzes apmaiņai. Cikla pirmajā vebinārā piedalījās fonda "INITIUM" valdes priekšsēdētāja un kultūras producente Ieva Niedra, fonda darbības joma ir teātra māksla. Inga Surgunte ir projekta “Vairāk gaismas!” vadītāja, šai projektā tiek meklēti jauni muzeju pedagoģiskā darba veidi, konkrētāk – Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” projekta ietvaros izveidota jauniešu grupa spriež par jauniešu psihisko veselību. Ruckas mākslas fonda kuratore Līga Lindenbauma ir gan viena no vebināru cikla iniciētājiem, gan mākslas kuratore. Cikla pirmajā lekcijā viņa pastāstīja par pašas kūrētajiem mākslas projektiem. Projekts “Mākslas kūre” notika pirms diviem gadiem Cēsīs, tādejādi tika apkopoti ģeogrāfiski noteiktas kopienas stāsti. Savukārt pirms gada notikušais projekts “Neredzamās dzīves” uzrunāja sadarbībai sociālu kopienu – Cēsīs mītošos vājredzīgos un neredzīgus cilvēkus.  

Vebināru plānu var izmantot arī kā ceļvedi, uzzinot kādi kopienu mākslas projekti Latvijā jau ir notikuši. 25. aprīlī Anda Lāce iepazīstināja ar "Sansusī" labklājības rezidences veikumu. 2. maijā Laura Stašāne un Krista Burāne stāstīs par sociālu jautājumu risināšanu, izmantojot kopienu mākslu. Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs  vairakkārt izmantojis kopienu zināšanas mākslas darbu radīšanai, 10. maija vebinārā par to stāstīs Māra Žeikare.

Jau notikušo vebināru ieraksti atrodami Ruckas mākslas fonda mājas lapā rucka.lv.