Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Agnese Linka, Latvijas Radio 1 raidījuma "Ģimenes studija" vadītāja:

 

"Parasti tajā laikā - pirms gadiem piecpadsmit, gandrīz divdesmit – lielākoties programmu vadītāji strādāja divatā. Arī mēs ar Tomu gājām ēterā divatā. Viņš bija tāds spridzeklis jau toreiz. Viņam nebija pēc vārda kabatā jāmeklē. Es viņam tur tā piespēlēju. Pienāca tas gads, tā reize, kad Igaunijā notika Eirovīzija. Tas bija tas pavasaris. Starp citu, tad laikam Marija Naumova uzvarēja, man liekas. Toms tika komandēts braukt uz Tallinu un vēstīt no turienes kaut ko un komentēt saistībā ar Eirovīziju. Tā kā tā bija sestdiena, kad mums bija arī tiešais ēters raidījumam – mūsu radio spēlei,  tad tika izlemts, ka es būšu šeit, ēterā, viena. Es vadīšu šo spēli, bet mums būs teletilts ar Tomu, mēs sazvanīsimies un runāsim kaut ko, ko viņš tur tajā Tallinā dara un redz.

Kopš tās reizes es atceros un uz laiku laikiem iemācījos vienu ļoti svarīgu lietu. Tev ir vienmēr jābūt uzrakstītiem pirmajiem raidījuma ievadvārdiem scenārijā. 

Es biju baigi sagatavojusies, biju uzrakstījusi scenāriju, bet nebija tās pirmās rindkopas, kurā es sasveicinos ar klausītājiem un pasaku, kas te tagad vispār būs, kas te tagad notiks tuvākajā pusstundā. Es atceros to sajūtu, ka tu ieslēdz mikrofonu, un ir tā pirmā reize, kad tu studijā esi viena. Un pēkšņi klapīte priekšā, un tu vienkārši nezini, ko teikt. Un tev nav... Tev nenāk vārdi pār lūpām. Jā, tāda reize bija. Kopš tā laika man vienmēr ir diezgan smalki sarakstīts raidījuma scenārijs priekšā.  

Rudenī būs desmit gadi, kopš es vadu un veidoju kopā ar kolēģiem raidījumu “Ģimenes studija”. Šai laikā man ir piedzimuši trīs bērni. Tāpēc man ir bijis ļoti, ļoti interesanti visu laiku būt šajā tematikā.

Tas nav raidījums tikai par bērnkopību vai bērnu audzināšanu, kā mēs jokojam. Tas ir raidījums par izglītību, par attiecībām, par ģimenes psiholoģiju, protams, arī par bērnu attīstību, par veselību, arī noteiktos segmentos par kultūru šajā griezumā.  Tā ir visuniversālākā programma Latvijas Radio 1, man liekas.

Kas ir radio formāta priekšrocība? Ne tikai “Ģimenes studijā,” bet vispār jebkura veida radio žurnālistikā. Tas, ka tu vari paspēt pavaicāt cilvēkiem, un cilvēki var paspēt tev izstāstīt ļoti daudz. Tas, ko var nopublicēt vienā avīzes atvērumā vai vienā žurnāla rakstā, minūtēs ir ļoti nedaudz izstāstīts. Bet tad, kad mēs ķeramies pie savas piecdesmit minūšu garās programmas katru dienu, mēs varam tur ļoti, ļoti daudz ko ielikt iekšā, ļoti daudz viedokļus, daudz informācijas. Tā man liekas ļoti liela radio formāta priekšrocība, radio žurnālistikas priekšrocība."