Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Elvis Jansons, Latvijas Radio 1 raidījuma “Kā labāk dzīvot” vadītājs:

 

"Es biju ārštata korespondents un diezgan ilgi arī biju tādā statusā. Tad es lēnā garā pārņēmu programmu “Ritms”, kas bija vidusskolēnu programma, kaut gan tad jau es biju students. Nu, un tā tas palēnām transformējās jaunatnes kanālā, kas pārvācās uz tagadējo Latvijas Radio 2. 

Tad es izveidoju pirmo Latvijā regulāro mūzikas topu – nedēļas topu. Patiesībā deviņdesmito gadu sākumā tas bija, es domāju, populārākais radio raidījums, vismaz jauniešu auditorijā noteikti.

No sākuma tas bija ar telefona zvanu palīdzību. Savulaik, tātad, lai zvanītu no Rīgas vai no kādas citas pilsētas, tā bija tālsaruna. Tāpēc mums dažādās rajona pilsētās bija brīvprātīgie, kas sēdēja mājās un attiecīgi kaut kādos laikos pieņēma zvanus no tā rajona iedzīvotājiem. Tad es piektdienas vakarā zvanīju viņiem, un viņi man teica, cik par kādu dziesmu ir nobalsojuši cilvēki. Deviņdesmito gadu vidū parādījās internets, sākām e-pastus pieņemt. Pirmie izveidojām, starp citu, interneta mājaslapu, kurā bija tops iekšā un varēja arī dziesmas klausīties, ne pilnā garumā gan. Tad mums bija milzīga auditorija, kas pienāca klāt internetā no dažādām pasaules vietām. 

Bija pārsteidzoši tas, ka vienu brīdi jau Latvijas Radio 2 dienas laikā sāka spēlēt tikai latviešu mūziku, bet jauniešiem tā latviešu mūzika īpaši nepatika.

Prāta Vētru es gandrīz ar varu vilku tajā topā iekšā. Es aicināju: “Nu, balsojiet par Prāta Vētru!” Tā. Tie bija deviņdesmitie. Mēs bijām tīri labi populāri, jo tā popularitāte bija saistāma ar to, ka tobrīd tīkla staciju Latvijā tik pat kā nebija vēl. Mums bija tas tīkls, un tāpēc tā pirmā popularitāte bija tiešām.

Vēji aizpūta vienā brīdī prom. Bija pilnīgi skaidrs, ka ir jānodarbojas ar kaut ko citu. Bet parādījās arī iespēja strādāt raidījumā “Kā labāk dzīvot”, kas patiesība priekš manis personiski ir ļoti interesants raidījums. Nu, kāpēc nē? 

Es nedrīkstu nevienā brīdī vienkārši sēdēt. Man ir katru dienu jāpalasa kaut kas, atkal jāatsvaidzina zināšanas.

Nu, ir jau uzkrātas zināšanas tāpat, jo nu jau no 2008. gada es nepārtraukti šajā raidījumā esmu. Ir ko darīt, un es tiešām ar prieku eju uz darbu, un es zinu, ka būs interesanta saruna."