Margarita Muntaga no Ķekavas ir ģeodēziste, kas ar rokdarbiem sākusi nodarboties atpūtai un relaksācijai pirms gadiem desmit. Bet pēdējos divus gadus tautas tērpu vainagu darināšana, zīļu jostu izšūšana, ka arī rotu darināšana ir viņas profesija. Margarita pati uzskata, ka tieši ar zīļu jostu izšūšanu viņa izceļas citu meistaru vidū, jo darina tās no smalkām pērlītēm.

 

 

 

„Nezinu, kāds būs izmākums, bet tas būs labs,” tā iespēju piedalīties projektā "Meistars 21. gadsimtā", kuram pieteikusies pēdējā brīdi ar domu – ja nu sanāk, vērtē Margarita Muntaga.

Savukārt pērlītes Margaritas Muntagas krājumā ir no visas pasaules. Arī dodoties ceļojumos, viņa meklē materiālus, jo katrā valstī pērlītes ir atšķirīgas, gan formas, gan krāsu ziņā, un jo bagātīgāks materiālu klāsts, ir lielākas iespējas kombinēt.

Stāstot par darbu, Margarita Muntaga atklāj, ka vainagiem rakstu zīmē datorā, jo tas ir ātrāk un vienkāršāk. Visdarbietilpīgākā ir tieši vainaga izšūšana. Nīcas vainaga izšūšana, piemēram, aizņem pusotru nedēļu.

 

Latvijas Radio 1 raidījuma Kā labāk dzīvot un Swedbank Latvia kopprojekts "Meistars 21.gadsimtā" - raidījumu cikls par latviskās lietišķās mākslas tālākpastāvēšanu. Tās ir mācības, kurās piedalās astoņi meistari. #LV100