Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Jānis Finkenfūss, Latvijas Radio skaņu inženieris:

 

"Principā viss, ko Radio ir rakstījis vai translējis – lielākajā daļā es esmu bijis klāt.

Principā es laikam esmu visos Dziesmu svētkos strādājis. Tad, kad bija [NATO] samits Rīgā, Amerikas prezidents man pagāja garām tā, kā jūs man stāvat. Mēs viņu arī apskaņojām. Atejot atpakaļ, arī Gorbačovs tad, kad bija Rīgā, Centrālkomitejā, viņš bija metra attālumā no manis. Es viņam garām pagāju. Tas ir tā… 

Tur patiešām laikam jāraksta ir memuāri, jo šitās situācijas ir visādas bijušas.

Nu, tagad jau vispārīgi viss mainās. Tomēr es tagad braucu ar to satelīta mašīnu. Ir jāzina tomēr, ko tur darīt. Vienkārši ir pa šitiem gadiem… Vismaz mūs jau nu pazīst arī jaunie apskaņotāji. Mums tas tā viss ātri, raiti iet. 

Viens otram uz pirkstiem neskatāmies, mēs vienkārši viens otram uzticamies.

Līdz ar to darbs tiek ātri padarīts. Mēs zinām, ko mums vajag, kas ir jāpanāk. Tehnoloģijas iet uz priekšu, vis kaut kas mainās. Es uzkatu, ka inženierim tomēr ir jābūt ar to tehnisko izglītību. Nu, nevar atnākt dīdžejs, kuram viss ir pie pults salikts – kloķītis uz augšu, kloķītis uz leju. To jebkurš māk. Bet, ja tev kaut kas jāpārtapo, jāiziet no šitādām situācijām, ir jābūt tehniskajai izglītībai."