Krustpunktā speciālizlaidums - Valsts prezidenta vēlēšanas. Studijā situāciju komentē Aidis Tomsons, Eduards Liniņš un Māris Zanders. Saeimā notikumiem līdzi seko Māra Jansone un Madara Fridrihsone.

Saeima šobrīd notiek ārkārtas sēde, lai ievēlētu jaunu Valsts prezidentu. Uz augsto amatu kopumā pretendē trīs kandidāti. Koalīcijas deputāti pieteikuši Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru, Zaļo un zemnieku savienība - tiesībsargu Juri Jansonu, bet daži "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputāti - Didzi Šmitu no savas partijas. KPV LV Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs debatēs pavēstīja, ka frakcijas kodols vakar esot nolēmis šodien prezidenta vēlēšanās atbalstīt Egila Levita kandidatūru, kas nozīmē, ka koalīcijas izvirzītajam kandidātam Levitam nu ir stabils vairākums.

Turpinās Saeimas debates, gan atbalstot Egila Levita kandidatūru, gan analizējot abu pārējo kandidātu iespējas un priekšrocības. Tajā pašā laikā diskutē arī par 34 deputātu iesniegumu Valsts prezidentu vēlēt 5. jūnijā, uzskatot, ka bijusi Saeimas Prezidija paviršība, organizējot Valsts prezidenta vēlēšanas. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzskata, ka tās ir sadomātas problēmas, jo saņemts arī 45 deputātu iesniegums par vēlēšanu organizēšanu 29. jūnijā. Ar to debates tiek slēgtas, lai gatavotos balsošanai.

Eduards Liniņš: Prezidenta vēlēšanas ir pietiekami reta un nozīmīga procedūra. Domāju, ka tieši tāpēc tiek izmantoti vēlēšanu biļeteni, kurus vēlāk varēs atstāt vēsturei, nevis tiek izmantots elektroniskais balsojums.