Krustpunktā speciālizlaidums. Valsts prezidenta preses konference

Egils Levits aicinājis darbam Valsts prezidenta kancelejā Aivu Rozenbergu, kuras darbība bijusi ļoti profesionāla, un ir vajadzīga laba profesionāla saziņai ar sabiedrību.

Egils Levits arī uzskata, ka būt par tautas un valsts prezidentu nozīmē skatīties uz valsti kopumā. Viņš uzsver, ka nav nevienas partijas biedrs un skatās arī pašlaik uz kopējo labumu. Valsts prezidents skatās uz kopējo labumu arī vērtējot likumprojektus. Un viņš var samērā objektīvi novērtēt trūkumus un tos novērst.

Egils Levits par tiem, kas dzīvo ārzemēs. Viņš uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams Diasporas likums. Un diasporas politika ir jauns virziens Latvijā. Ir domas par vairākām iniciatīvām likumdošanā, bet par to varēs runāt pēc inaugurācijas. Tad runās ar Saeimas deputātiem un partijām.

Uz jautājumu par Nacionālās drošības padomes locekļiem un konkrēti - par ģenerālprokuroru, Egils Levits skaidro, ka viņš vēl nav redzējis ziņojumu, jo tas ir konfidenciāls, tāpēc to varēs vērtēt tikai pēc oficiālas stāšanās amatā. Un valstī ir tiesisks regulējums par ģenerālprokurora darba vērtēšanu. Tas ir Augstākās tiesas priekšsēdētāja lēmums, neatkarīgi no tā, kas tiek apkārt runāts. 

Egils Levits vērtē ievēlēšanas procesu kā demokrātisku un atzinīgi izsakās par atklāto balsojumu, jo tas samazina aizmuguriskas vienošanās iespēju.

Studijā Aidis Tomsons, Eduards Liniņš un Māra Jansone komentē notikušo.