Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Mudīte Paegle, Latvijas Radio arodbiedrības vadītāja: 

 

"Es esmu piedzīvojusi visas pārmaiņas, kādas ir bijušas. Praktiski strādājot, tas, kā mēs līmējām lielos magnetafona ruļļos tās lentas un griezām. Arī tad, kad parādījās pirmie datori, es atceros, ka es biju viena no pirmajām, kam bija datorā montāžai programma.

Ja paskatās to, ko es esmu pieredzējusi, šeit atnāk strādāt divu tipu cilvēki. Vieni pastrādā un pasaka: “Es to nevaru izturēt – šo vāveres riteni!” 

Bet tie, kas iztur un paliek, tiem, man liekas, ir tā dievišķā sajūta, ka tu kaut ko radi, ka tu esi daļa no kaut kā.

Kādreiz bija tikai viena programma. Radio strādāja 550 cilvēki. Un tad sāka veidoties otrais kanāls un trešais, un Doma laukums. Tagad Radio strādā apmēram 286 cilvēki. Kanālu ir daudz, un, rēķinot tās slodzes, par ko kurš cilvēks atbild, protams, tas darba apjoms ir ļoti audzis, ļoti. Bet ir arī darba raksturs mainījies.

Kādreiz katru raidījumu bija jādod Glavļitam. Viņš lasīja cauri, vai tu neesi kādu valsts noslēpumu tur atklājis. 

Un daudzas lietas… Tur bija vesela grāmata, par ko nedrīkstēja runāt. Glavļits – Galvenā literatūras pārvalde – tie bija tie, kas kontrolēja visu gan presē, gan radio un televīzijā. Tā bija cenzūra. Tikai ar viņu parakstu varēja raidīt. Ja nebija viņu parakstu, nedrīkstēja raidīt.

Mēs nesadalījāmies, un faktiski Radio ar to ir raksturīgs.

Tā ir mūsu bagātība, ka mēs neesam tā šķēlušies pa frakcijām. Mēs esam saglabājuši kopības sajūtu. 

Protams, katram ir savs viedoklis, un katrs var piekrista vai nepiekrist kādai domai, bet kopā mēs esam kopums."