Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Orests Silabriedis, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs

 

Man vienmēr ir licies patīkami tas, ka ir kaut kas iztēli rosinošs. Un Radio mani nenormāli fascinē tas, ka ir balss, ka tu sēdi vēlā vakarā studijā, tu iztēlojies savu klausītāju.

Man patīk sarunāties ar cilvēkiem, protams, man šeit ir labākie kolēģi pasaulē, bet tajā pašā laikā man ļoti patīk strādāt vienam. 

Un Radio dod iespēju absolūti vienam izdarīt visu – ieplānot, uzbūvēt raidījuma struktūru, uzaicināt viesus, pašam ieskaņot, pašam samontēt tā, kā es to vēlos – ar pareizā garuma pauzēm un mūzikas un sarunas attiecībām. Man ļoti patīk iespēja, ka es varu dalīties ar cilvēkiem tādā mūzikā, kas man pašam liekas nozīmīga.

Man joprojām liekas, ka visaizliegtākā, visforšākā sajūta ir tad, ja ēterā nāk smiekli. Nekad nav tik garda smieklu sajūta kā tad, kad tu nedrīksti smieties. Ir pat bijis tā, ka, nu, vienkārši jāslēdz ārā mikrofons, jo nav iespējams parunāt.

Es pilnīgi noteikti sevi pieskaitu pie Radio fanātiem jau no pašas pirmās dienas – no 1996.gada 1.jūnija, kad es šeit atnācu. Radio joprojām ir tā kolosālā sajūta… Jā, nu protams, ir priekšnieki, ir subordinācija, ir lietas, kas ir jāievēro, bet noteikumi ir visur. Tajā pašā laikā šeit ir ļoti liela brīvība. 

Es jūtu, ka Radio uzticas saviem darbiniekiem. Un es ļoti negribētu, lai šī sajūta zustu.