Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Raimonds Pauls, Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas mūzikas ierakstu konsultants

Mums tās gaišās atmiņas vienmēr ir saistītas ar tām sauktām „Mikrofona” aptaujām. Jā, nu, tas te bija Radio. Vajadzēja to redzēt, kas te darījās! Te tās telpas bija piekrāmētas ar dāvanām: augļiem, krējumu, speķi. Ko te gan nenesa! Te gāja jautri. Tie bija tieši tādi tautas svētki. Diemžēl tādi vairs nekad nebūs, tieši gada beigās tie „Mikrofona” aptaujas koncerti.

Ja tā paskatās tur tā uzmanīgi tajā vēsturē, tad viss te ir caur to Latvijas Radio gājis. Vēlāk dabīgi parādījās televīzija. Tad televīzija daudz ko pārņēma. Bet pamatā Radio jau bija visam pamats. Visam. Ko es saku, ka, nu, beidzot

vajadzētu viņu saglabāt par to… Noņemot nost visas reklāmas, kā sabiedrisko radio, ko uztur valsts, un kuram ir viens uzdevums – strādāt tikai Latvijas kultūras labā. Tikai Latvijai un latviešu valodā pamatā.

Es negribu tur… Viņš ir labs raidītājs arī, starp citu, ceturtā programma, kas krievu valodā raida. Viņi ir ļoti profesionāli un normāli. Lai viņi raida! Bet akcents mums dabīgi jāliek ir uz savu dzimto valodu. Ja to latviešu kultūru vēl kaut kā grib saglābt, tad tam Radio jābūt! Ja tas nebūs, tad ir…