Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Renāte Lazdiņa, Latvijas Radio Latgales Multimediju studijas vadītāja:

 

"Man ļoti ilgi bija tā sajūta, ka gribas strādāt turpat uz vietas Rēzeknē, reģionā, bet kaut kā tā globālāk, visai Latvijai. Bija tā sajūta, ka būtu forši turpat palikt, nekur nebraukt, jo Rīgā dzīve ir dārgāka, bet strādāt visai Latvijai. Nepagāja ne pāris gadi, un tas notika. Latvijas Radio uztaisīja tādu bezprecedenta gadījumu – uztaisīja pirmo reģionālo studiju. Un es tur tiku strādāt. 

Man likās – visi sapņi piepildās!

Mūsu nav daudz, bet mēs esam diezgan kreatīvi, izturīgi, ar izdomu un stipri. Tāpēc es domāju, ka tieši reģionu attīstīšana, uzmanības pievēršana reģioniem, kur arī dzīvo šie sīkstie latvieši, tas ir mūsu spēks.

Mana pirmā reize Latvijas Radio, kad es izskanēju ar savu sižetu, bija… Es domāju, ka tas ir ļoti zīmīgi priekš manis kā priekš latgalietes un Latgalē dzīvojošas katolietes. 

Es pirmo reizi sižetu taisīju no Aglonas svētkiem.

Sižets bija veiksmīgs. Es varbūt tur kaut kur par ātru runāju, vai varbūt montāžā bija kaut kādas dažas neveiklības, bet principā sižets bija veiksmīgs. Arī mana turpmākā darbība Radio ir veiksmīga. Tas varbūt ir zīmīgi, jo tas bija sižets Dievam par godu. Tas tā – drusku ar humoru, bet tai pašā laikā, kāpēc nē."